Silesion.PL

serwis informacyjny

Decyzje dotyczące przyszłości hokeja zapadną w Katowicach

Decyzje dotyczące przyszłości hokeja zapadną w Katowicach Fot. D. Czapla

Strategiczne decyzje dotyczące przyszłości światowego hokeja będą podejmowane w Katowicach przez najważniejsze osoby zarządzające. W dniach 24 – 27 marca w willi Goldsteinów odbywa się posiedzenie Zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

– Z perspektywy miasta, którego klub zdobył dwa razy z rzędu tytuł Mistrza Polski i walczy o trzecie mistrzostwo, bycie gospodarzem takiego wydarzenia to duże wyróżnienie. Zależy nam na rozwoju hokeju w Katowicach. Miasto dysponuje czterema pełnowymiarowymi lodowiskami – Jantorem I, Jantorem II, „Satelitą” w Spodku i sezonowym lodowiskiem w Murckach. Trenują tu utytułowani zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych z kilku katowickich klubów – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– Jestem dumny z tego, że najważniejsze osoby w świecie hokejowym spotykają się właśnie w Katowicach, by omówić kwestie związane z rozwojem tej dyscypliny sportu. Mamy nadzieję, że obrady będą owocne i zapadną tu ważne decyzje, które pozytywnie wpłyną na rozwój hokeja – dodał Jarosław Makowski, wiceprezydent Katowic.

Polska na mapie hokejowej znajduje się wśród krajów stale się rozwijających, stawiających na modernizację infrastruktury oraz pozyskiwanie nowych zawodniczek i zawodników. Katowice natomiast są przykładem miasta sukcesów hokejowych, a także miejscem organizacji wydarzeń o randze międzynarodowej. Decyzja o organizacji posiedzenia Zarządu IIHF jest zatem doskonałym przykładem tego, iż praca wykonywana w mieście na rzecz hokeja została zauważona. Strategiczne decyzje podejmowane podczas posiedzenia będą obejmować m.in. budżet na przyszły sezon, przygotowania do zmian statutowych IIHF i struktury mistrzostw świata w kolejnych sezonach. Delegacja skupi się także na budowaniu pozycji hokeja jako lidera sportów zimowych na świecie.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie z jakim spotkaliśmy się Katowicach. Spotykamy się, by przedyskutować ważne kwestie i podjąć pewne decyzje. Przygotowujemy się do mistrzostw świata w Pradze i w Ostrawie, które są już za chwilę, ale myślimy też o Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się za dwa lata. Musimy przygotować wszystkie rundy kwalifikacyjne, w związku z czym przed nami sporo pracy organizacyjnej. Patrzymy też nieco dalej w przyszłość – rozważamy nowy format hokeja 3×3, stąd konieczność stworzenia zasad takich rozgrywek – podkreślał w trakcie briefingu prasowego Luc Tardif, prezes IIHF.

– Pozycja Polski na mapie hokejowej świata pokazuje, że mamy silną rangę. Organizacja posiedzenia w Katowicach jest tego przykładem. Z mojej strony dziękuję Panu Prezydentowi za przyjęcie, a Zarządowi za zaufanie – dodała Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek IIHF.

Skład delegacji:

Luc Tardif – Prezes
Petr Briza – Senior Wiceprezes
Bob Nicholson – Wiceprezes
Henrik Bach Nielsen – Wiceprezes
Aivaz Omorkanov – Wiceprezes
Zsuzsanna Kolbenheyer – Członek Zarządu
Marta Zawadzka – Członek Zarządu
Franz Reindl – Członek Zarządu
Andrea Gios – Członek Zarządu
Heikki Hietanen – Członek Zarządu
Viesturs Koziols – Członek Zarządu
Anders Larsson – Członek Zarządu
Matti Nurminen – Sekretarz Generalny
Hannes Ederer – zastępca Sekretarza, dyr. departamentu eventów
Ashley Ehlert – zastępca Sekretarza, dyr. departamentu prawnego
Kim Pedersen – dyr. sportowy
Kalle Valiaho – dyr. ds. rozwoju hokeja
Stefan Grauwiler – dyrektor ds. IT
Chris Philipp – dyr. ds. marketingu
Gion Veraguth – dyr. finansowy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024