Czytasz: Debata Katowice 2018: Zasiądź na widowni!

Debata Katowice 2018: Zasiądź na widowni!

Wielkie starcie kandydatów na prezydenta Katowic już w tę niedzielę.

Śledziliśmy ich kampanię od samego początku. Prowadziliśmy wywiady i rozmowy. Wczytaliśmy się w ich programy stawiając często niewygodne pytania. Bezlitośnie komentowaliśmy ich wpadki. Wskazywaliśmy na mądre i potrzebne rozwiązania. Przeprowadziliśmy sondaż, którego wyniki zaskoczyły niejednego. Teraz czas na bezpośrednie starcie czwórki kandydatów.

Silesion.pl i Teatr Korez zapraszają na starcie czwórki kandydatów na prezydenta Katowic!

Do debaty zaprosiliśmy Ilonę Kanclerz ze Śląskiej Partii Regionalnej; sędziego Jarosława Gwizdaka, założyciela stowarzyszenia Prawo do Katowic; urzędującego prezydenta Marcina Krupę startującego z poparciem swojej macierzystej formacji Forum Samorządowego, ale także PiS i SLD; oraz Jarosława Makowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej tworzonej przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywę Polską.

Chcemy, żeby ludzie aspirujący do roli prezydenta miasta wojewódzkiego odpowiedzieli jak zamierzają poradzić sobie z jego największymi problemami. To nie czas na przepychanki partyjnymi szyldami, ale czas na przedstawienie wizji rozwoju tego miasta na kolejnych pięć lat.

- Daję słowo, że nie pozwolę nawet na 10 sekund politycznego pitolenia o Kaczyńskim czy Macierewiczu. Chyba, że ktoś jasno wykaże, że poparcie Kaczyńskiego dla Krupy albo Schetyny czy Tuska dla Makowskiego, oznacza, że będą oni odbierali rozkazy z partyjnej centrali. I zamiast naszych Katowic, będziemy mieli Katowice "peowskie" albo "pisowskie" - mówi Kamil Durczok, gospodarz debaty.

DEBATA W NIEDZIELĘ PROSTO Z TEATRU KOREZ

Starcie Ilony Kanclerz, Jarosława Gwizdaka, Marcina Krupy i Jarosława Makowskiego będzie można śledzić w transmisji na żywo na naszej stronie w niedzielę o godz. 18:00. Można też wziąć udział w debacie zasiadając na widowni Teatru Korez. Miejsca oddajemy w połowie komitetom wyborczym czwórki kandydatów. Druga połowa jest dla Państwa.

Zapisy ruszają dziś o godz. 19:00. WYSTARCZY WYPEŁNIĆ TEN FORMULARZ.

 

Czytaj więcej