Relacja

Dawna łaźnia Muzeum Śląskiego już po remoncie (ZDJĘCIA)

Na tym nie koniec. Muzeum planuje kolejne inwestycje.

Kolejny budynek Muzeum Śląskiego zyskał nowe życie - zrewitalizowano dawną łaźnię główną KWK Katowice. Budynek znajduje się na północ od wejścia do muzeum, tuż obok jest maszynowania szybu "Warszawa I".

Renowacja łaźni głównej i stolarni (oba budynki zrewitalizowano w drugim etapie, stolarnię oddano do użytku w maju) pochłonęła w sumie 30 mln złotych. Na przestrzeni 700 m2 dawnej łaźni znajdzie się miejsce na wystawy czasowe. Niżej znajdują się biura, magazyny i pracownie, w tym pracownia badań archeobotanicznych. Oprócz samych budynków drugi etap objął utworzenie ponad 100 miejsc parkingowych dla samochodów i autokarów.

Zwiedzanie obiektu rozpocznie się 9 września. Podczas uroczystego otwarcia gościem był prezydent Katowic Marcin Krupa. Obiecał dalsze wsparcie rewitalizacyjne budynków kopalni. O dalszych planach mówiła także dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast. - W planach mamy rewitalizację dawnej kuźni i warsztatu mechanicznego, gdzie chcemy zorganizować wystawy poświęcone historii przemysłu śląskiego - zapewniła.

Czytaj więcej

Napisz do autora w.stech@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Video