Czytasz: Dawna łaźnia Muzeum Śląskiego już po remoncie (ZDJĘCIA)

Dawna łaźnia Muzeum Śląskiego już po remoncie (ZDJĘCIA)

Na tym nie koniec. Muzeum planuje kolejne inwestycje.

Kolejny budynek Muzeum Śląskiego zyskał nowe życie - zrewitalizowano dawną łaźnię główną KWK Katowice. Budynek znajduje się na północ od wejścia do muzeum, tuż obok jest maszynowania szybu "Warszawa I".

Renowacja łaźni głównej i stolarni (oba budynki zrewitalizowano w drugim etapie, stolarnię oddano do użytku w maju) pochłonęła w sumie 30 mln złotych. Na przestrzeni 700 m2 dawnej łaźni znajdzie się miejsce na wystawy czasowe. Niżej znajdują się biura, magazyny i pracownie, w tym pracownia badań archeobotanicznych. Oprócz samych budynków drugi etap objął utworzenie ponad 100 miejsc parkingowych dla samochodów i autokarów.

Zwiedzanie obiektu rozpocznie się 9 września. Podczas uroczystego otwarcia gościem był prezydent Katowic Marcin Krupa. Obiecał dalsze wsparcie rewitalizacyjne budynków kopalni. O dalszych planach mówiła także dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast. - W planach mamy rewitalizację dawnej kuźni i warsztatu mechanicznego, gdzie chcemy zorganizować wystawy poświęcone historii przemysłu śląskiego - zapewniła.

Czytaj więcej