Silesion.PL

serwis informacyjny

Dawid Malina i Monika Hałasa zwyciężają w CITY TRAIL Katowice

Dawid Malina i Monika Halasa zwyciezaja w CITY TRAIL

Dawid Malina i Monika Halasa zwyciezaja w CITY TRAIL

W niedzielę, 5 lutego nad Stawami Janina i Barbara zorganizowany został czwarty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Katowice 2022/2023. Zawody odbyły się w zimowych warunkach, nie brakowało śliskich fragmentów. Zwycięstwo w biegu głównym na dystansie 5 km odniósł Dawid Malina. W kobiecej rywalizacji najszybsza była Monika Hałasa. Ostatni bieg sezonu 2022/2023 jest zaplanowany na 26 marca. 

Jedno z kluczowych rozstrzygnięć w katowickiej “generalce” dopiero w marcu

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany – poza Katowicami – w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. Katowice należą do miast, w których walka o końcowy sukces w męskiej rywalizacji potrwa do ostatniego biegu. Po dzisiejszych zawodach sytuacja jest bardzo ciekawa. Wśród mężczyzn po dwie wygrane mają na koncie Dawid Malina i Oliwier Mutwil, który dzisiaj nie startował. Wśród kobiet zwycięstwo zapewniła sobie (już w grudniu) Agnieszka Gortel-Maciuk.

Ciężko ocenić ten dzisiejszy start. Nawierzchnia była trudna, oblodzona. Najlepszym wyborem byłyby w takich warunkach kolce. Przyznam, że nie było u mnie większej motywacji do szybszego biegania. Jestem w trakcie ciężkiego tygodnia treningowego, trudne warunki, brak mojego bezpośredniego rywala w klasyfikacji generalnej. Prawdopodobnie spotkamy się na tej trasie w marcu. W jakiej formie to zobaczymy, ponieważ w tym roku większą uwagę skupiam na biegach górskich. Chciałbym zadebiutować w prestiżowym cyklu Golden Trail World Series, ale to się jeszcze okaże.

Dawid Malina, zwycięzca dzisiejszego biegu

Dzisiejszy wynik Dawida Maliny to 16:28. Drugie miejsce zajął Piotr Lupa (16:48), a trzeci był Piotr Treska (17:10). 

Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego biegu: Monika Hałasa – 19:41, Agata Długosz – 19:43, Aleksandra Bańbor – 20:09.  

Do mety dotarły dzisiaj 322 osoby. Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 95 młodych sportowców. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024