Czytasz: Darmowy kurs samoobrony dla mieszkanek Rudy Śląskiej. Ruszyły zapisy

Darmowy kurs samoobrony dla mieszkanek Rudy Śląskiej. Ruszyły zapisy

Na mieszkanki Rudy Śląskiej czeka oryginalny prezent na Dzień Kobiet – bezpłatny kurs samoobrony. Dzisiaj ruszyły zapisy.

Rudzianki już po raz szósty mają okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poznać tajniki samoobrony. Kurs składający się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Bezpłatny kurs samoobrony rozpocznie się 9 marca, zgłoszenia o udziału w zajęciach przyjmowane są w rudzkim Urzędzie Miasta od 28 lutego do 6 marca. Liczba miejsc ograniczona.

 

- Od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do udziału. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia – dodaje.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w sobotę, 9 marca, od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 16 marca do 27 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

- Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić się przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek – jeden z instruktorów. - Organizujemy to szkolenie już po raz szósty i co roku cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem pań. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo – dodaje.

Zapisy na kurs przyjmowane są od 28 lutego, od godz. 8:00 do 6 marca, do godz. 16:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie dwie osoby.

– Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwiew zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.