Czytasz: Szczyrk wprowadza darmowe skibusy

Szczyrk wprowadza darmowe skibusy

Darmowe skibusy Szczyrk wprowadza od sezonu narciarskiego 2017/2018. Sprawdź, na jakich trasach będą jeździły skibusy w Szczyrku.

Skibusy w Szczyrku

Szczyrk jest już gotów do sezonu narciarskiego 2017/2018. Ośrodki zakończyły inwestycje, powstały wyciągi i systemy naśnieżania. Narciarze będą mogli szusować już w listopadzie.

- To jest już inny, nowoczesny Szczyrk – mówi burmistrz miasta Antoni Byrdy.

Kiedyś marzyliśmy, żeby cokolwiek powstało w Szczyrku. Dziś mamy nowoczesne wyciągi i najnowocześniejsze rozwiązania stosowane do naśnieżania tras. Szczyrk staje się najnowocześniejszym ośrodkiem nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że przyciągniemy wielu turystów – dodaje burmistrz.

Miasto jest w tej chwili największym w Polsce ośrodkiem narciarskim. Łączna długość tras wynosi tu ok. 40 km. W sumie z sąsiednimi gminami: Brenną, Istebną, Ustroniem i Wisłą, liczba ta przekracza 80 km.

Darmowe skibusy na stoki w szczyrku

Szczyrk, położony w dość wąskiej kotlinie, chce zmierzyć się z problemem korków. W sezonie przez miasto przejeżdża wiele tysięcy samochodów. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie darmowa komunikacja dla narciarzy i mieszkańców. Skibusy będą kursowały od parkingu w Skalitem do Soliska co kwadrans w godzinach szczytu i co pół godziny poza nim. Komunikacja ruszyć ma 1 grudnia. Będzie można z niej korzystać do końca marca.

ROZKŁAD JAZDY SKIBUSÓW W SZCZYRKU

Skibus wiozący turystów do ośrodków narciarskich pomieścić ma jednorazowo 80 osób. Kursować będzie co kwadrans w godz. od 7:30 do 11. Następnie co pół godziny od 11 do godz. 14 i ponownie co kwadrans od godz. 14 do 18.

Osobne skibusy dla gości hotelu Zagroń

- Oddzielna komunikacja funkcjonować będzie z centrum miasta do Beskid Sport Areny, do tego ośrodka skibusy będą kursować prawdopodobnie co 30 minut – zapowiada burmistrz. - To wstępne przymiarki, tak aby można było obsłużyć również gości z hotelu Zagroń – dodaje. Skibus kursować ma ul. Górską, Wrzosową, Śnieżną aż w stronę Biłej.

Autobusy potrzebne też latem

Komunikacja miejska w Szczyrku zdaniem burmistrza działać powinna przez cały rok. Miasto szacuje obecnie koszty wdrożenia w mieście takiej inwestycji.

Czytaj więcej