Czytasz: Darmowa mammografia w Gliwicach

Darmowa mammografia w Gliwicach

8 kwietnia w Gliwicach pojawi się mammobus.

Mammografia jest bezbolesna, a pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian chorobowych w piersi na bardzo wczesnym etapie. Z darmowego badania będzie można skorzystać 8 kwietnia między 10.00 a 17.00 w mammobusie, który zaparkuje na pl. Krakowskim w Gliwicach.

Badanie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie wymaga żadnego skierowania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu NFZ lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Aby skorzystać z badania, należy się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 58/666-24-44 lub poprzez stronę www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Uwaga! Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego warto mieć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, warto więc przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.