Czytasz: Darczyńca się wycofał, pomogą kibice Ruchu Chorzów

Darczyńca się wycofał, pomogą kibice Ruchu Chorzów

Do piątku zbierają pieniądze i dary, by pomóc chorzowskiej rodzinie w ramach Szlachetnej Paczki.

Finał tegorocznej Szlachetnej Paczki, czyli pomocy najbardziej potrzebującym, odbył się w sobotę. Niestety. Jeden z darczyńców wycofał się w ostatniej chwili, pozostawiając chorzowską rodzinę bez szans na udane Święta. Z pomocą przyjdą kibice Ruchu Chorzów.

- Sytuacja szokuje i wierzę, że poruszy nasze serca do szybkiej pomocy! Mój cel to uzbierać pieniądze lub dary do piątku, tak żeby wolontariusze SzP wręczyli je w przyszły weekend – pisze kibic chorzowskiej drużyny na fanpage Stadion dla Ruchu – Cicha6.com.

Miał pomóc rodzinie, nie odbiera telefonu

Szlachetna Paczka ramach corocznej akcji miała wręczyć prezenty rodzinie borykającej się z wielkimi problemami zdrowotnymi. Pan Andrzej (37l.), Pani Agnieszka (37l.) wychowują Adriana (17l.) oraz Magdę (10l.). Rodzina boryka się z wieloma problemami. Pan Andrzej choruje na zanik nerwu wzrokowego, pani Agnieszka ma jaskrę i jest osobą niewidzącą, Adrian ma znaczne upośledzenie psychiczne a Magda, podobnie jak mama ma jaskrę i jest niewidząca. Pan Andrzej ma również córkę z poprzedniego małżeństwa, która przebywa obecnie w domu dziecka. Pragnie ją odzyskać, żeby rodzina mogła być w komplecie. Dodatkowe problemy wiążą się z trudnymi warunkami mieszkaniowymi. Główne potrzeby rodziny to opał, żywność, obuwie i odzież.

Dary na Szlachetną Paczkę co roku zapewniają osoby prywatne lub firmy, w tym konkretnym przypadku miała to być osoba prywatna, która jeszcze tydzień temu zapewniała, że wszystko idzie zgodnie z planem. W czasie wielkiego finału darczyńca przestał odbierać telefon.

Zbierają pieniądze i dary

- Nie mogliśmy odmówić pomocy w tej sytuacji. Skontaktowaliśmy się z fanpage Kibice Razem Ruch Chorzów, celem szybkiej zbiórki pieniędzy i darów dla tej rodziny. Zweryfikowaliśmy prawdziwość tej informacji, jesteśmy po rozmowie z Panem Krzysztofem Adamiec-Trutwin, liderem organizacji w Chorzowie – mówi kibic Ruchu Chorzów.

Potrzeba ok. 2 tys. złotych. Można pomagać wpłacając pieniądze lub przynosząc dary. Szczegóły na Facebookowym fanpage.

Czytaj więcej