Czytasz: Czy to polski Hannibal Lecter?
Zatrzymano podejrzewanego o makabryczne zabójstwo 23-latki z Krakowa.

Po dziewiętnastu latach policjanci zatrzymali podejrzewanego o makabryczne zabójstwo 23-letniej studentki religioznawstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert J. jest podejrzewany o to, że w 1998 r. torturował i zamordował Katarzynę Z. Fragmenty jej skóry znaleziono w Wiśle. Czy to na pewno polski Hannibal Lecter?

Robert J. podejrzany o zamordowanie 23-latki z Krakowa
Robert J.
Robert J. podejrzany o zamordowanie 23-latki z Krakowa

- Ok. godz. 14.45. na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, małopolscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, mieszkańca Krakowa, podejrzewanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 23-letniej kobiety, do którego miało dojść 19 lat temu - podał w środę po południu rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń.

Mężczyzna został zatrzymany na krakowskim Kazimierzu przez policyjnych antyterrorystów i przewieziony do KWP w Krakowie, skąd trafi do wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie.

- W styczniu 1999 r. na krakowskim odcinku Wisły natrafiono na fragment ludzkiej skóry. Przeprowadzona przez biegłych analiza obrażeń na fragmentach ciała kobiety wykazała niezbicie, że skóra została zdjęta z torsu nie mechanicznie i przypadkowo, ale celowo przez innego człowieka - dodał Gleń.

OSKÓROWAŁ DZIEWCZYNĘ

Zbrodnia obiła się szerokim echem po całym kraju. Była niezwykle brutalna. Policja najpierw znalazła skórę kobiety - wyłowiła ją z Wisły – później zaś prawą nogę studentki. Reszty jej ciała nigdy nie odnaleziono. Mimo faktu, że kilka lat temu ponownie, z udziałem nowoczesnego sprzętu, przeszukano dno rzeki.

TRENOWAŁ WALKĘ, PRACOWAŁ W PROSEKTORIUM

Robert J. już wcześniej podejrzewany był przez śledczych. Studentka poznała swojego przyszłego oprawcę niedługo przed śmiercią. Szybko stali się parą. Mężczyzna trenował sztuki walki i pracował w prosektorium. 

 

Czytaj więcej