Czytasz: Czy nowe centrum handlowe jest potrzebne?

Czy nowe centrum handlowe jest potrzebne?

Już za kilkanaście miesięcy na mapie Katowic pojawi się nowe centrum handlowe

“Galeria Libero” usytuowana przy ul. Kościuszki ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie południowych dzielnic Katowic i miast ościennych.

Jak zapewniają inwestorzy będzie to “odciążenie” dla całego miasta. Robiąc zakupy w Brynowie nie trzeba będzie  przebijać się do śródmieścia. Nie będzie to jednak centrum handlowe w starym stylu, a miejsce spotkań otwarte na ludzi. Poza 150 sklepami, restauracjami i kawiarniami będzie skatepark, układ komunikacyjny zostanie przebudowany i dostosowany.

Przedstawiciele dewelopera, spółki Echo Investment, w towarzystwie wiceprezydenta Katowic, Bogumiła Sobuli, podpisali 18 października akt erekcyjny i wmurowali symboliczny kamień węgielny rozpoczynając etap prac konstrukcyjnych.  Wcześniej na działce przy ul. Kościuszki znajdowały się magazyny.

Galeria Libero w Katowicach

Puste lokale w innych centrach handlowych zlokalizowanych w Katowicach i miastach GOP-u nasuwają pytanie o zasadność tej inwestycji.

Na południu Katowic mamy sytuację szczególną, nasycenie handlowe jest tu bardzo niskie - mówił Marcin Materny, członek zarządu i dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment. - Proces budowania centrów handlowych nigdy się nie skończy, ale zmieni się tempo - nowsze i lepsze centra będą wypierać te starsze - to tendencja międzynarodowa.

Ponad 40% powierzchni obiektu zostało już wynajęte. Będzie kino, siłownia, sklepy z branży elektronicznej, butiki i apteka. Wyjątkowa oferta i wyjątkowa architektura, dogodny dojazd, wiele miejsc parkingowych, to atuty, które mają przyciągnąć nowych klientów. Brzmi znajomo, prawda?

Budujemy nie tylko centrum handlowe, ale miejsce spotkań, otwarte na ludzi.- mówił Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment - Prawie 30% powierzchni zostanie przeznaczonych na sport, gastronomię i rozrywkę.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec lipca 2017 roku. Budynek w kształcie trójkąta będzie miał dwie kondygnacje handlowe i jedną dodatkową z funkcją rozrywkowo-sportową. Powierzchnia użytkowa to 45 000 metrów kwadratowych. 

Galeria Libero w Katowicach

Czytaj więcej