Czytasz: Czy Legendia zostanie otwarta na czas?

Czy Legendia zostanie otwarta na czas?

Wielkie otwarcie nowej odsłony Śląskiego Wesołego Miasteczka już w tę sobotę. Zobacz zdjęcia z przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu parku!

Od 2015 roku po zmianie właściciela w Śląskim Wesołym Miasteczku wiele się dzieje. Po zeszłym sezonie z głównej bramy wejściowej zniknął kultowy napis. Zmieniła się również nazwa parku. Przeobrażeniom nie tylko uległo nazewnictwo parku, ale również wiele atrakcji. Cała Legendia została podzielona  na strefy tematyczne: Magical Village, Magical Mountains, Magical Forest, Valley of Dreams, Magical Lake.

- Nie pozbyliśmy się starych atrakcji. Większość z nich przeszła modernizację. Dla przykładu kultowe samoloty, czy duża gwiazda. Te atrakcje zostają, tylko dostają nowe życie w innej tematyzacji oraz pod inną nazwą - tłumaczy Beata Markiewicz, brand manager Legendii, Śląskiego Wesołego Miasteczka.

>> Przeczytaj artykuł: Dlaczego "Legendia"? <<

OTWARCIE LEGENDII W SOBOTĘ 29 KWIETNIA

Legendia zostanie otwarta już w tę sobotę. Choć Śląskie Wesołe Miasteczko przypomina bardziej plac budowy, niż prawie otwarty park tematyczny, to Markiewicz zapewnia, że prace idą zgodnie z harmonogramem i nic nie zagraża terminowi otwarcia parku.

- Zamknęliśmy temat oświetlenia, sieci elektrycznej. Aktualnie kończymy tematyzować atrakcje. Chcemy uruchomić 100% atrakcji na otwarcie. Dziś lub jutro również ponownie pojawi się na bramie oraz dużej gwieździe nowe logo parku - dodaje.

Podczas otwarcia będzie uruchomiona cała strefa wejścia, kasy, kafeteria oraz gastronomia. Zostaną w pełni uruchomione trzy strefy: Magical Village, Valley of Dreams oraz Magical Mountains. W pełni przygotowana będzie również stara strefa numer pięć z atrakcją “Tornado” na czele. W lipcu zostanie uruchomiona nowa atrakcja - Lech Coaster. Ma to być największy rollercoaster w naszej części Europy. Zobacz symulację jazdy Lechem na naszej stronie.

ZOBACZ AKTUALNE ZDJĘCIA Z PRZYGOTOWAŃ DO OTWARCIA LEGENDII

Legendia. Śląskie Wesołe Miasteczko - ceny biletów

Ceny biletów do parku rozrywki rozpoczynają się od 35 złotych dla dzieci powyżej 6 roku życia, osoby powyżej 12 roku życia zapłacą za wstęp do "Legendii" 59 złotych. Lepiej o bilet zadbać już wcześniej i kupić go za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki temu zabiegowi możemy zaoszczędzić 10 złotych na jednym bilecie. W ofercie “Legendii” będą też dostępne bilety sezonowe i rodzinne.

Czytaj więcej