Czytasz: Czy jest szansa na słońce?
Drugi dzień wiosny przywitał nas deszczem. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz Skandynawia znajdują się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznacza się jeszcze zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływa polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

W środę na północnym zachodzie i północy kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i opady deszczu. Miejscami na południu kraju opady będą o natężeniu umiarkowanym; prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 6 st.C do 9 st.C, nieco cieplej tylko na północnym zachodzie i południowym wschodzie, do 12 st.C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na południu kraju umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy kraju. Na południu i wschodzie okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od -1 st.C na północnym wschodzie do 4 st.C na południowym zachodzie, tylko lokalnie na południowym wschodzie 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PROGNOZA POGODY NA 23 MARCA

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na krańcach południowych. Na Podkarpaciu możliwe lokalne burze. Miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum kraju, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 6 st.C do 10 st.C, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu cieplej, od 13 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże. Początkowo jeszcze możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PROGNOZA KATOWICE - NAJBLiższe dni

Ten tydzień w Katowicach będzie bardzo deszczowy. Temperatura będzie wahać się w granicach 8 - 13 st. C. Słońca zaznamy dopiero w sobotę.

źródło: google.com

Czytaj więcej