Czytasz: Czwarta trybuna potrzebna od zaraz!

Czwarta trybuna potrzebna od zaraz!

Kibice Górnika Zabrze nie mieszczą się na trzech trybunach nowego stadionu. Potrzebują czwartej.

Drużyna Górnika Zabrze awansowała do ekstraklasy. Na każdy z trzech meczów, które drużyna rozegrała w tym sezonie, sprzedał się komplet biletów. Spotkania z Legią Warszawa, Wisłą Kraków i Arką Gdynia obejrzało po 22 708 widzów. Arena stadionu nie pomieści wszystkich kibiców, dlatego ci domagają się szybkiego rozpoczęcia budowy czwartej trybuny.

Trybuna za 60 milionów złotych

Pierwotnie czwarta trybuna miała kosztować około 90 mln złotych. Koszt budowy zmniejszył się jednak o 1/3 po tym, jak zrezygnowano z budowy w niej kolejnych lóż dla VIP-ów. Wcześniej też planowano tam restaurację, ale ta działa już w nowej części stadionu. Koszt nowej trybuny wyniesie więc ok. 60 mln złotych. W tej chwili przenoszone są pomieszczenia ze starego budynku do nowego obiektu. Wkrótce zawodnicy z trenerem przeniosą się też do nowej szatni.

Za tym, żeby budować duży stadion dla Górnika Zabrze, od początku stała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta. Ten pomysł był głośno komentowany i często krytykowany. Dziś Mańka-Szulik nie kryje satysfakcji, że drużyna, którą wspiera miasto, jest w ekstraklasie, a stadion wypełniony jest po brzegi.

Będzie drugim stadionem na Śląsku

Budowa stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu rozpoczęła się sześć lat temu. W lutym 2016 roku otwarto trzy nowe trybuny. Po zakończeniu budowy czwartej trybuny Arena Zabrze będzie mogła pomieścić 31 871 kibiców. Wtedy będzie drugim stadionem na Śląsku pod względem pojemności.

- Obserwując frekwencję na Arenie Zabrze widać, że Górnik ma wiernych kibiców, którzy całymi rodzinami przychodzą na mecze. Stadion po zakończeniu I etapu prac, może pomieścić ponad 24 tys. kibiców. Chętnych do oglądania Górnika jest więcej. Miasto przygotowuje się do budowy czwartej trybuny – mówi Sławomir Gruszka, rzecznik zabrzańskiego Magistratu.

Kiedy ruszy budowa? Tego jeszcze nie wiadomo.

Czytaj więcej