Czytasz: Czwarta edycja Bytom Film Festival ogłasza nabór konkursowy!

Czwarta edycja Bytom Film Festival ogłasza nabór konkursowy!

Bytomskie święto kina rozpocznie się już szóstego września!

Po raz czwarty nagrodzeni zostaną twórcy w dwóch osobnych konkursach - festiwal docenia bowiem nie tylko filmowców. Jako jedyny w Polsce festiwal Popularyzatorów Filmowych, nagradza także krytyków, blogerów, recenzentów; wszystkich tych, dzięki którym kino staje się przestrzenią refleksji i dialogu, a o filmach jest głośno nie tylko na festiwalach.

Swoje filmy, a także recenzje i blogi można zgłaszać do 31 lipca! Zostaną ocenione w następujących kategoriach:

Konkurs filmowy

Ponownie przyznane zostaną nagrody w trzech kategoriach: najlepszy film fabularny, najlepszy dokument oraz najlepszy film eksperymentalny/animacja. Oprócz tego w tegorocznej edycji zawalczyć można o specjalną nagrodę publiczności.

Filmy oceni jury pod przewodem Michała Oleszczyka, wielokrotnie nagradzanego krytyka i filmoznawcy, publikującego m.in. w czasopismach “Kino”, “Tygodnik Powszechny” czy serwisie RogerEbert.com; wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego, byłego dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Konkurs Popularyzatorów Filmowych

Kategorie konkursowe znane z poprzednich edycji: Najlepsza recenzja filmowa i Najlepszy blog filmowy zostaną w tym roku uzupełnione o nową konkurencję: Najlepsza video recenzja.

Na czele jury popularyzatorskiego stanie prof. Andrzej Gwóźdź, wybitny filmoznawca, kierownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach na Uniwersytecie Śląskim, laureat odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej, autor licznych monografii.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej festiwalu: www.festivalbytom.pl