Czytasz: Członkowie grupy oszukującej seniorów zatrzymani

Członkowie grupy oszukującej seniorów zatrzymani

Dokonywali oszustw metodą "na policjanta".

Kryminalni z Rudy Śląskiej, Bytomia i komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn działających w ramach grupy dokonującej oszustw „na policjanta CBŚ”. Zatrzymani to 23-letni świętochłowiczanin i 27-letni chorzowianin.

Scenariusz działania sprawców zwykle wyglądał następująco: do poszkodowanych dzwonił ich "znajomy", który podając się za policjanta CBŚ, twierdził, że prowadzi akcję z nieuczciwymi bankowcami. Nakłaniał swoich rozmówców do wypłaty z banku wszystkich pieniędzy i przekazania ich mężczyznom, którzy mieli być policjantami działającymi po cywilu. 

Mężczyźni zostali namierzeni i zatrzymani przez współpracujących ze sobą policjantów. Obaj mają bogatą przeszłość kryminalną. Na swoim koncie mają już zarzuty za podobne pojedyncze sprawy, jednak teraz mundurowi połączyli siły. Sprawcy jak na razie usłyszeli 6 zarzutów oszustw na szkodę mieszkańców Rudy Śląskiej i Bytomia, jednak śledczy zapowiadają, że udowodnią im więcej tego typu przestępstw. Stróże prawa dążą również do zatrzymania szefa grupy, który brał udział w tym procederze.

Czytaj więcej