Czytasz: W piecu marihuana, a w ogródku warzywnym konopie [ZDJĘCIA]

W piecu marihuana, a w ogródku warzywnym konopie [ZDJĘCIA]

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 26-latka podejrzanego o udzielanie, posiadanie i uprawę narkotyków.

Śledczy znaleźli u niego na posesji prawie 56 gramów marihuany. Część suszu schowana była w nieczynnym piecu. Stróże prawa zabezpieczyli też kilka krzaków konopi indyjskich, które rosły w ogródku warzywnym. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.


We wtorek rano śledczy z częstochowskiego wydziału kryminalnego wkroczyli na posesję jednego z mieszkańców powiatu. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że może znajdować się tam uprawa konopi indyjskich. Przypuszczenia te potwierdziły się. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych stróże prawa znaleźli łącznie blisko 56 gramów zielonego suszu. Wykonane testy wskazały, że to marihuana. Część narkotyków schowana była w nieczynnym piecu. Z kolei w przydomowym ogródku, oprócz warzyw, rosły też krzaki konopi indyjskich, sięgające nawet 2 m. 

W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany do sprawy mężczyzna handlował też gotowym suszem. 26-latek podejrzany jest o posiadanie i udzielanie innym narkotyków oraz uprawę konopi. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzuty i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.