Czytasz: Rowerzyści, kawaleria, chorzy. Idą i jadą na Jasną Górę

Rowerzyści, kawaleria, chorzy. Idą i jadą na Jasną Górę

Sezon pielgrzymowy w pełni. Jasna Góra przyjmuje tysiące pątników.

Daleko mają pielgrzymi z Przemyśla, Ci ruszyli w drogę 4 lipca. Około tysiąca osób pokona 380 km w 12 dni. Nieco krótszy dystans ma do pokonania 39. już Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ruszy 3 sierpnia. 19 grup w 12 dni pokona 320 km. Spodziewanych jest ok. 2,5 tysiąca pielgrzymów.

Kalendarz pielgrzymek 2017 na Jasną Górę wypełniony po brzegi

Z kolei 11 lipca ruszy Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę. I to już po raz 148. Pójdą 11 lipca, a dotrą na miejsce trzy dni później. Ciekawostka - organizatorzy chcą, by wyruszyło minimum 800. pielgrzymów. Powód? Przypadające w tym roku obchody 800-lecia miasta.

6 lipca na Jasną Górę dotrze 52. Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych. Dwa dni później 12. już Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tego samego dnia przybędą też dwie inne pielgrzymki - Pielgrzymka Kawalerii Konnej i Ogólnopolska Pielgrzymka Konna.

Wielu pielgrzymów spędzi na Jasnej Górze dwa dni

Pielgrzymka Rodziny "Radia Maryja" na Jasnej Górze spędzi dwa dni. Pątnicy będą się modlić 8 i 9 lipca. W lipcu na Jasną Górę przybęda także: Pielgrzymka Rolników Diec. Zielonogórsko - Gorzowskiej (12 lipca), Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (21 i 22 lipca), Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego (28 i 29 lipca) i Pielgrzymka Nowogrodzian (29 i 30 lipca). Oprócz tego spodziewane są pielgrzymki lokalne.

Wielu pielgrzymów przybędzie również na Odpust Matki Bożej Szkaplerznej, odbywający się w dniach 15-16 lipca.

fot. Krzysztof Świertok/jasnagora.com

Czytaj więcej