Czytasz: Czeski projekt Koniecznego. Będzie kolejny sukces?

Czeski projekt Koniecznego. Będzie kolejny sukces?

Projekt w Ostrawie realizowany będzie w budynku starej rzeźni. To świetna przestrzeń dla artystów.

Architekt na swoim profilu zamieścił informację o swoim nowym projekcie. Okazuje się, że Konieczny rozpoczął właśnie współpracę z Ostrawą.  To w tym czeskim mieście będzie realizował nowy projekt KWK Promes - Galerię Sztuki Współczesnej PLATO. 

Projekt w Ostrawie realizowany będzie w budynku starej rzeźni. 

Dziury w elewacji miały być odtworzone cegłą, ale to byłoby sztuczne, więc stały się niejako wyjściem na skróty na otaczający plac, który tam zapropnowaliśmy. W ten sposób plac jest przedłużeniem budynku i naturalną przestrzenią dla happeningow, wystaw, performance czyli bajka dla współczesnych artystów. Otwory są zamykane ruchomymi ścianami, które nawiązują do tradycji, ale wykonane są z betonowej masy, która jest jedynym budulcem kształtującym nowe (np.plac) i odtwarzane elementy (również wieża) - napisał na Facebooku Konieczny. 

 

Cały projekt jest bardzo oryginalny i robi ogromne wrażenie. Zobaczcie wizualizacje:

zdjęcia: Kabinet Architektury


Robert Konieczny, zaliczany jest do grona najbardziej uznanych współczesnych, światowych architektów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autor m.in. szczecińskiego Centrum Dialogu Przełomy, Domu Aatrialnego, Domu Autorodzinnego czy Arki – domu Koniecznego w Brennej.

 

Czytaj więcej