Czytasz: Czescy piłkarze zamieszkają w Katowicach

Czescy piłkarze zamieszkają w Katowicach

Pozostałe reprezentacje, które rozegrają mecze na tyskim stadionie, będą gościć w Krakowie.

W piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2017. Mecze zostaną rozegrane na pięciu polskich stadionach, w tym na tyskim stadionie miejskim.

Euro u-21 2017 - Gdzie będą spać piłkarze?

Jak mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik Stadionu Miejskiego w Tychach, tylko reprezentacja Czech podczas trwających Mistrzostw zakwateruje się na Śląsku. A dokładnie w Katowicach.

- Reprezentacja Czech podczas pobytu w Angelo będzie mieć do dyspozycji całe drugie piętro, zostanie wydzielona specjalna strefa rekreacji oraz kilka sal konferencyjnych przeznaczonych na odprawy – mówi Klaudia Rzychoń z katowickiego hotelu.

- Pozostałe reprezentacje, które grają w Tychach, czyli Włosi, Dania i Niemcy mają swoje bazy w Krakowie – dodaje Trzosek.

Czeska reprezentacja na co dzień będzie ćwiczyć w bazie GKS Katowice. W stolicy województwa reprezentacje gościły już nie raz. W katowickim hotelu Angelo zakwaterowani byli m.in. siatkarze i piłkarze ręczni.

- Wraz z reprezentacją będziemy gościć ich szefa kuchni, który będzie asystował naszemu w przygotowaniach posiłków dla piłkarzy. Menu zostało sporządzone pod kontrolą dietetyka – dodaje Rzychoń.

Knedliczków nie będzie

Rafał Pacoń szef kuchni w hotelu mówi, że wszystkie posiłki dla reprezentacji będą przygotowywane właśnie tutaj. Podobnie jak w przypadku innych sportowych reprezentacji, wszystkie składniki, z których będą przygotowywane posiłki, muszą być świeże. - Żadnych mrożonek – zaznacza Pacoń.

Piłkarze śniadanie będą jedli razem z gośćmi hotelowymi. Jak zapewnia nas kucharz hotelowy, są one bardzo urozmaicone. - Dla piłkarzy dodamy jeszcze jakieś owsianki czy kasze mannę – dodaje.

W hotelu piłkarze jeść będą jeszcze lunch i kolację. Lunch musi być raczej lekki, kolacja może być mniej lekkostrawna, podczas jednej z nich serwowana będzie np. zupa czosnkowa z szynką.

Dieta piłkarzy bogata jest w węglowodany i mięsa, na treningi sportowcy biorą ze sobą zazwyczaj banany i winogrona, wieczorem po kolacji mogą liczyć na kanapki.

W czwartek czeską reprezentację spotkać będzie można na terenie tyskich Paprocan. O godz. 17 odbędzie się tu ich trening otwarty.

Czytaj więcej