Czytasz: Przywiązali psy do stołu i wyjechali

Przywiązali psy do stołu i wyjechali

Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn wyjechali na kilka dni . W mieszkaniu zostawili psy i koty bez jedzenia. Sąsiedzi wezwali policję.

W środę wieczorem do jednego z mieszkań w Czerwionce-Leszczynach weszli policjanci wezwani przez sąsiadów. Przez zamknięte drzwi słyszeli szczekanie i ujadanie psów oraz miałczenie kotów. Z właścicielami mieszkania nie było kontaktu. Policjanci podjęli decyzję o wejściu do mieszkania.

Wewnątrz panował bałagan. W mieszkaniu było bardzo gorąco, na podłodze znajdowały się zwierzęce odchody. W jednym z pokoi policjanci znaleźli cztery koty. W kolejnym pomieszczeniu znajdowały się dwa psy. Były przywiązane smyczami do nóg stołu.

Zwierzęta były agresywne i nie pozwalały się do siebie zbliżyć. W pomieszczeniu nie było misek z wodą ani jedzeniem. Policjanci napoili i nakarmili zwierzęta.

Psy i koty trafiły do schroniska dla zwierząt. Śledczy z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach prowadzą postępowanie w sprawie znęcania nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej