Czytasz: Czekacie na 5 sezon „Wikingów”?

Czekacie na 5 sezon „Wikingów”?

„Wikingów” zobaczymy 30 listopada o godz. 21 na kanale History.

Co się wydarzy w piątym sezonie popularnego serialu?

Piąty sezon "Wikingów" zaczyna się od objęcia dowództwa nad Wielką Armią Pogan przez Ivara, podczas gdy Lagertha panuje jako królowa Kattegat. Zamordowanie przez Ivara jego brata Sigurda skutkuje całą serią krwawych bitew, a synowie Ragnara rozważają kolejne posunięcia po pomszczeniu ojca. Budują nową generację łodzi – szybszych, kunsztownie wykonanych i bardziej opływowych niż cokolwiek, co do tej pory pływało po morzach. Ivar doprowadzi do powszechnej wojny. 

Bjorn podąża za swoim przeznaczeniem na Morze Śródziemne. Również Floki, zrozpaczony po stracie swej żony Helgi, wyrusza na morze, by poddać się woli bogów. Wikingowie wciąż walczą o panowanie nad światem, co w tym sezonie oznacza zaskakujące sojusze i nieprawdopodobne zdrady.

Wikingowie już od czterech lat

Serial „Wikingowie” jest z nami już od czterech lat. Powstał dla kanału telewizyjnego History w Kanadzie. Premierowy odcinek pokazano 3 marca 2013 roku. Od tego czasu zyskał wierne grono fanów.

Światowa premiera 5. sezonu "Wikingów" odbyła się 29 listopada. W Polsce pierwsze odcinki serialu będzie można obejrzeć w czwartek, 30 listopada. Gdzie? Na kanale History. Pierwsze dwa odcinki zostaną wyemitowane o godzinie 21 i 22. Ci, którzy przegapią premierę, będą mogli nadrobić odcinki o godzinie 23 i o północy.

Następne epizody będą emitowane w telewizji w każdy czwartek. Przed premierą fani serialu mają szansę przypomnieć sobie fabułę poprzedniego sezonu. Każdego dnia od wtorku 21 listopada do niedzieli 29 listopada emitowane są tam po 2 odcinki: o godzinie 1.00 i 1.45.

Wikingowie on-line i w kinie

"Wikingowie"online mają być dostępni na platformie ipla.tv lub nc+ go. Są to opcje dla klientów abonamentowych. Odcinki z poprzednich sezonów dostępne są na platformie Netflix.

Dwa pierwsze odcinki „Wikingów” zobaczymy też w kinach Helios. Bielskie, dąbrowskie i sosnowieckie kina wyświetlą serial 30 listopada o godzinie 20.

Czytaj więcej