Czytasz: Czat z prezydentem Żor

Czat z prezydentem Żor

Waldemar Socha odpowiada na pytania mieszkańców

Urząd Miasta w Żorach zorganizował we wtorek 15.11. czat z prezydentem Waldemarem Sochą. Pytania można było zadawać od 17:00 do 19:00. W ciągu dwóch godzin internauci zadali ponad 50 pytań.

Mieszkańców interesowała m.in. przyszłość żorskiego rynku, gimnazjum oraz o remonty lokalnych ulic i planowane inwestycje.


CZY SĄ JAKIEŚ POMYSŁY, PLANY NA OŻYWIENIE RYNKU?

Problem pustoszejących centrów dotyczy prawie wszystkich miast. Same miasta nie mają wpływu na prowadzenie w prywatnych lokalach działalności gospodarczej. My już od grudnia zaczynamy wielki projekt uatrakcyjnienia starówki. Na rynku będą odbywały się trzy jarmarki rocznie i wiele innych wydarzeń. Zapraszamy już w grudniu na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce :)


KIEDY NASTąPI REMONT ULICY OGRODOWEJ ORAZ HANCOWKA?

Wiosną każdego roku oceniany jest stan nawierzchni wszystkich ulic w mieście i wtedy podejmowane są decyzje co do priorytetów w zakresie remontów poszczególnych ulic. Jeśli te ulice zostaną zaliczone do priorytetowych, to wtedy wykonany zostanie remont nawierzchni.


CO DALEJ Z GIMNAZJUM NR2:

Jeśli reforma edukacji wejdzie w życie w obecnym kształcie, to będziemy czynić starania, aby Gimnazjum nr 2 przekształciło się w ośmioletnią szkołę podstawową. Problemem będzie tylko to, że będzie to szkoła z małą ilością uczniów.

Czytaj więcej