Czytasz: Czas na pierwsze loty narciarskie w tym sezonie!

Czas na pierwsze loty narciarskie w tym sezonie!

Reprezentanci Polski, po raz kolejny powalczą o czołowe lokaty w konkursach Pucharu Świata. Przed nami dwa dni lotów narciarskich na zmodernizowanej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Czy Kamil Stoch i spółka znów wprawią w euforię kibiców?

Najlepsi skoczkowie narciarscy świata już w Oberstdorfie. To tam w najbliższy weekend czeka ich walka o pucharowe punkty w dwóch konkursach indywidualnych na skoczni HS225. To pierwsze loty w tym sezonie i zarazem pierwsze zawody na tym obiekcie po modernizacji.

Do sobotniego konkursu zakwalifikowali się wszyscy Polacy. Najwyżej uplasował się Dawid Kubacki, który skokiem na odległość 209 metrów, zakończył kwalifikacje na czwartym miejscu. Trzy metry bliżej wylądował Jan Ziobro, plasując się tym samym na 11. pozycji. 183 metry skoczył Stefan Hula, który ostatecznie zajął 22. lokatę.

W gronie prekwalifikowanych znalazło się trzech biało-czerwonych. Na uwagę zasługuje lot Piotra Żyły, który wylądował na 217 metrze. Kamil Stoch osiągnął odległość 205,5 metra, zaś Maciej Kot 200 metrów.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Peter Prevc. Słoweniec skoczył 221,5 metra.

W sobotę wszystkie oczy polskich kibiców, zwrócone będą na Kamila Stocha. Skoczek z Zębu będzie miał okazję powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej. Nad drugim Danielem Andre Tande ma bowiem 125 punktów przewagi.

Za naszych reprezentantów ściskamy kciuki od godziny 16:00. Z kolei początek pierwszej serii niedzielnego konkursu zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Na sobotnie popołudnie w Oberstdorfie, zapowiadany jest wiatr o sile do 3m/s.

Czytaj więcej