Czytasz: "Nie składamy parasolek". Wielki protest już za tydzień

"Nie składamy parasolek". Wielki protest już za tydzień

Zbiórki podpisów, pikiety, spotkania, marsze i manifestacje. W 100 polskich miastach odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kobiety pojawią się również na ulicach Katowic.

- Ogólnopolski Strajk Kobiet nie składa parasolek. 3 października 2017 w pierwszą rocznicę społecznego zrywu, który zatrzymał procedowanie w Sejmie całkowitego zakazu aborcji, urządza Wielką Zbiórkę - zapowiadają organizatorzy protestu. 

Manifestacja w Katowicach rozpocznie się o godz. 15:00. Kobiety spotkają się  na katowickim Rynku. 

- W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności, i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji) - czytamy w komunikacje Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Podczas nadchodzącego strajku uczestniczki będą zbierać podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017, wprowadzającym rzetelną edukację seksualną, dostępną antykoncepcję, legalną aborcję oraz zakaz nadużywania tzw. klauzuli sumienia przez lekarzy.

- Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy - apalują organizatorzy strajku.

Szczegółowe informacje publikowane są na stronie protestu. Sprawdź, co wydarzy się w Katowicach. 

Czytaj więcej