Czytasz: Czarny protest trwa. To będzie czarna środa!

Czarny protest trwa. To będzie czarna środa!

Środowe protesty także przeciwko posłom opozycji!

Był już czarny poniedziałek i wtorek. Organizatorki ogólnopolskich protestów kobiet zapowiedziały także Czarną środę. Tym razem protesty wymierzone są także przeciwko posłom opozycji, którzy przyczynili się do odrzucenia w pierwszym czytaniu projektu "Ratujmy kobiety".  Tydzień po głosowaniu, które zatrzęsło partiami opozycyjnymi, kobiety mają wyjść ponownie na ulice... na znak protestu.  

- 10 stycznia 2018 Sejm głosami prawicy i prawicy udającej centrum, w tym posłów i posłanek udających opozycję, wyrzucił do kosza obywatelski projekt Ratujmy kobiety - piszą organizatorki Czarnego Protestu. - Odrzucił projekt Ratujmy Kobiety, za to zajmie się propozycją sadystów i fanatyków.

To, co oburza panie najbardziej, to fakt, że projekt przepadł w głosowaniu nad skierowaniem projektu do prac w komisji. Jednocześnie procedowany jest projekt zaostrzający prawo aborcyjne.

- Przed nami prawicowy festiwal nienawiści do kobiet nie tylko w komisji sejmowej, ale i w atrapie Trybunału Konstytucyjnego, który pochyli się nad wnioskiem (...) zmierzającym do całkowitego zakazu aborcji w Polsce - przestrzegają organizatorki protestu.

17 stycznia w całej Polsce kobiety spotkają się na pikietach mobilizacyjnych Strajku Kobiet! W Katowicach protest rozpocznie się 17 stycznia o 17:00 na rynku.

- Po głosowaniach w sprawie Ratujmy kobiety czujemy się zdane tylko na siebie i odpowiadamy na to tak, jak odpowiadamy na komunikaty policji spychającej nas z ulic: Uwaga! Uwaga, tu Obywatelki!

 

Czytaj więcej