Czytasz: Ładunek wybuchowy w szkole i pożar w galerii handlowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ładunek wybuchowy w szkole i pożar w galerii handlowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

W ćwiczeniach brało udział prawie 30 policjantów.

Wczoraj od rana na terenie Częstochowy prowadzone były ćwiczenia obronne zorganizowane przez Urząd Miasta. W działaniach uczestniczyło blisko 30 policjantów, w tym z komendy miejskiej i samodzielnego pododdziału prewencji, mundurowi ze sztabu, ruchu drogowego, prewencji, kadr, przewodnicy psów służbowych, technik kryminalistyki i rzecznik prasowy.

Policjanci pomagali w ewakuacji osób z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, gdzie zgodnie ze scenariuszem, mogło dojść do podłożenia ładunku wybuchowego. Jak się jednak okazało, był to fałszywy alarm. Kolejnym elementem działań była ewakuacja ludzi z galerii handlowej, gdzie doszło do pożaru. Zabezpieczali też miejsce wypadku autobusu i dwóch osobówek, w którym rannych zostało kilkanaście osób.

Policjanci zabezpieczyli miejsca interwencji, pomagali w ewakuacji osób z budynku, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zbierali informacje mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tych zdarzeń.

Teraz ocenie poddany zostanie czas reakcji, sposób przeprowadzenia działań, wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi służbami i jakość podejmowanych czynności. W przyszłości pomoże to na skuteczne i profesjonalne działanie, gdyby rzeczywiście doszło do tego typu sytuacji.