Silesion.PL

serwis informacyjny

Cud Miłości – Betlejem w Polsce. Katowicki Spodek 29 grudnia 2022

Betlehem w spodku

Betlehem w spodku

  • Autorskie wersje świątecznych utworów znanych artystów, w tym premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów. 
  • 29 grudnia świąteczna atmosfera ponownie opanuje katowicki Spodek, za sprawą dziewiątej już edycji widowiska Betlejem w Polsce.
  • Wydarzenie promuje utwór Kolęda na strunie serca z udziałem podopiecznych katowickiego Hospicjum Cordis. 
  • Dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów – Hospicjum Cordis jest partnerem Betlejem w Polsce.
  • Wystąpią także artyści z niepełnosprawnościami związani z Teatrem EXIT. 
  • Pomóc też można kupując Betlejem BOX – zestaw 9 płyt z utworami ze wszystkich dotychczasowych edycji Betlejem w Polsce, wykonanymi przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

To już tradycja: w tym roku po raz dziewiąty Betlejem w Polsce zawita do katowickiego Spodka. Uczestnicy wydarzenia będą wspólnie celebrować Cud Miłości, jakim jest Boże Narodzenie; i jaki może zdarzyć się każdemu z nas – nie tylko „od święta”, ale i na co dzień. Opowiedzą o tym artyści, śpiewając pieśni i piosenki z przewodnim motywem miłości. Tej niezwykłej, którą Bóg obdarza człowieka i tej, która wyraża się w poświęceniu dla drugiej osoby; także miłości, jaka ujawnia swoją czułą siłę w drobnych, codziennych gestach. 

Wśród piosenek widzowie usłyszą zarówno takie, które nieraz towarzyszyły nam w pięknych chwilach naszego życia, jak i utwory premierowe, napisane specjalnie na tegoroczne Betlejem w Polsce. Koncert będzie radosny i wzruszający; zagra na niejednej strunie naszego serca. Jak co roku zresztą betlejemskie granie apeluje właśnie do serc.  

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na podopiecznych hospicjów. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą bowiem zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację placówek opieki paliatywno-hospicyjnej. Wydarzenie promuje Kolęda na strunie serca – poruszający utwór z udziałem podopiecznych katowickiego Hospicjum Cordis, które jest partnerem Betlejem w Polsce. Zamiast przesłodzonej kolędy świątecznej utwór niebanalny o ważnych problemach człowieka.  

Tegoroczne dzieło pomocy wesprą wyjątkowi artyści: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i Deocentrity.Wokaliści zaśpiewają pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka i przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego.  

Na scenie pojawią się także niezwykli aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia.

Koncert nie zawiedzie również miłośników i stałych bywalców Betlejem w Polsce. Co więcej: powinni oni być szczególnie usatysfakcjonowani, bowiem druga część wydarzenia, podczas której tradycyjnie już wszyscy razem – widzowie z artystami – zaśpiewają polskie kolędy, będzie w tym roku dłuższa. Jak długo potrwa? To zależy od siły głosów katowickich kolędników.

SPRZEDAŻ BILETÓW

Chociaż koncert Cud Miłości odbędzie się na Śląsku, to do Betlejemskiej Wspólnoty może dołączyć cała Polska, słuchając najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata, wydanych w formie boxu z 9 płytami. To pierwsza na świecie kolekcja utworów bożonarodzeniowych, powstałych w okresie od IV wieku po czasy nam współczesne. Z takim prezentem dla całej rodziny Święta mogą trwać śpiewająco i przez cały rok.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024