Czytasz: Creogram Rally Team i LOTTO zapraszają na finał sezonu RSMP!

Creogram Rally Team i LOTTO zapraszają na finał sezonu RSMP!

W najbliższy piątek, 13.10. na Stadionie Śląskim o godz. 17:30 przejazdem przez rampę załogi rozpoczną finałową rundę RSMP.

Nie wszystkie rozstrzygnięcia zapadły na Rajdzie Nadwiślańskim, więc rywalizacja będzie zacięta. Dariusz Lamot: - Rajd Śląska to nasz domowy rajd, ostatnia runda RSMP w tym sezonie, walczymy o cenne punkty i podium w klasyfikacji klasy czwartej dla nas i LOTTO - naszego Partnera Generalnego.

Zawodnicy będą walczyć na oesach znanych z kilku śląskich imprez rajdowych, tj. Barbórka Cieszyńska, Rajd Mikołowsko-Żorski. Dodatkowego splendoru doda umiejscowienie Bazy Rajdu i Parku Serwisowego na terenie zmodernizowanego i oficjalnie otwartego 01.10 Stadionu Śląskiego.

Rajd Śląska jest jednocześnie przedostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, więc do rywalizacji dołączą, również, ekipy walczące o to trofeum. Łączna liczba załóg zgłoszonych to 102. Jesteśmy pewni, że zabawa też będzie na... 102!!! Creogram Rally Team wspierany przez markę LOTTO – Partnera Generalnego – startuje z numerem 15.

Walka odbędzie się na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości 149,39 km. Całkowity dystans, który mają do pokonania załogi w nadchodzący weekend wynosi 698,19 km.

Ciekawie zapowiadają się, zwłaszcza, 2 wieczorne próby. Pierwszego dnia (13.10) OS, otwierający rajd, umiejscowiony wokół Stadionu Śląskiego oraz OS 7, na koniec pierwszego dnia zmagań, w Mikołowie. Na obu tych próbach spodziewana jest duża liczba kibiców, którzy będą mogli podziwiać swoich ulubieńców kilkukrotnie podczas jednego przejazdu.

O dobre przygotowanie naszego Peugeota 208 R2 i jego kondycję podczas zmagań będzie dbał sprawdzony team Rallylab.

Dariusz Lamot: - 10 załóg konkurencji w klasie 4, świetne odcinki, debiutujący w RSMP rajd i organizator oraz dobre prognozy pogody - wszystko to zapowiada doskonałą rywalizację. Zrobimy wszystko co tylko możliwe, aby pojechać szybko i czysto. Zapraszam na Stadion Śląski już w piątek, gdzie, na świeżo otwartym stadionie, odbędzie się ceremonia startu, a sam rajd zaczniemy chwilę później, wieczornym odcinkiem dedykowanym dla kibiców. Do zobaczenia!

Jarosław Hryniuk: - Po dwóch latach wracam na Górny Śląsk, gdzie miałem okazję rywalizować w Rajdzie Wisły. Zapowiada się bardzo fajna impreza. Duża liczba załóg w naszej klasie zwiastuje ciekawą walkę. Mamy swoje założenia i zamierzamy je konsekwentnie realizować. Przy żelaznej dyscyplinie i odrobinie szczęścia powinniśmy być w niedzielę usatysfakcjonowani. Pozdrawiam wszystkich Kibiców!

Czytaj więcej