Czytasz: Coś dla ciała i umysłu na Bażantowie

Coś dla ciała i umysłu na Bażantowie

Medytacja, joga i warsztaty psychologiczne. Oaza Szczęścia w Katowicach rozpoczęła swoją działalność.

Oaza Szczęścia w Katowicach rozpoczęła swoją działalność. Medytacja, joga i warsztaty psychologiczne - to tylko fragment szerokiego wachlarza usług jaki oferuje to wyjątkowe miejsce na mapie górnośląskiej stolicy. Co nas czeka?

Jedyne takie miejsce w Katowicach

Holistyczne centrum stawia na ścieżkę rozwoju wewnętrznego w oparciu o harmonię ciała i umysłu.

- Tworząc to miejsce, początkowo chciałam, żeby było związane z warsztatami i konsultacjami psychologicznymi, żeby było miejscem przyjaznym dla ludzi podczas terapii. Później doszłam do wniosku, że człowiek, aby mógł dobrze funkcjonować, potrzebuje też ruchu, a że od jakiegoś czasu interesuję się Jogą, postanowiłam połączyć jedno z drugim i tak powstała Oaza Szczęścia Centrum Holistycznego Rozwoju – mówi Aleksandra Domogała, psycholog, pomysłodawczyni i twórczyni Centrum.

Misją obiektu jest podniesienie jakości życia człowieka. Poprzez techniki medytacyjne, warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne osiąga się poczucie samozadowolenia, akceptacji i szczęścia. Dziś praca nad samoświadomością, naszymi emocjami i pragnieniami jest szczególnie istotna, bo często brakuje nam czasu na refleksje.

- To jest niezmiernie istotne, żeby mimo intensywnego trybu życiu, szybko mijającego czasu, trochę pobyć przy sobie, zatrzymać się i pomyśleć co jest dla nas ważne, jak sobie radzić w relacjach z ludźmi, jak panować nad stresem – podkreśla Katarzyna Bilnik-Barańska, psycholog i coach, prowadząca warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne w nowo otwartej Oazie Szczęścia.

Zadbaj o psyche

- Życie jest fajne i  wpływamy na to jak ono się toczy, Walt Disney mówił że jeśli potrafimy o czymś marzyć to również potrafimy tego dokonać. Już wiemy, że gdy boli na ząb idziemy do dentysty, a gdy boli nas dusza do terapeuty – przekonuje Katarzyna Bilnik-Barańska, specjalista Oazy Szczęścia.

Zespół Oazy Szczęścia /fot.Tomasz Piekorz, PROMISE STUDIO.

Specjaliści z Holistycznego Centrum Rozwoju podkreślają jak istotne jest wsparcie psychologiczne, zrozumienie własnych emocji i wypracowanie dobrego rozwiązania przy wykorzystaniu własnego potencjału. Dlatego też, w Oazie nie ma tematów tabu.

Dzięki spotkaniom z prelegentami można dowiedzieć się m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie, jak poszerzyć i usystematyzować wiedzę, którą już posiadają, dzięki zajęciom w szkole. W rozmowie z Aleksandrą Żyłkowską – menadżerką i seksuologiem z Oazy Szczęścia, dowiadujemy się, że niezmiernie ważne jest rozszerzenie tej problematyki, po to, aby podnieść świadomość młodych ludzi i ich rodziców.

Warto podkreślić, że zespół Centrum Holistycznego Rozwoju, to doświadczeni psycholodzy i seksuolodzy z prestiżowego Uniwersytetu SWPS, który kształci najlepszych specjalistów w Polsce. Uniwersytet SWPS jest też oficjalnym partnerem Oazy Szczęścia.

Joga drogą do równowagi

Dyscyplina duchowa i wysiłek fizyczny czyli joga. Upowszechniła się jako zajęcia fitness, ale w rzeczywistości jest to wyjątkowo stara technika medytacyjna umożliwiająca pogłębienie samoświadomości i zwiększenie naszej inteligencji emocjonalnej.

Harvard Medical School przeprowadziło badania na temat wpływu medytacji i jogi na ogólne zdrowie człowieka. Okazało się, że kora mózgowa w rejonach odpowiedzialnych za pamięć i zdolność koncentracji jest grubsza u osób regularnie praktykujących Jogę. To wystarczający powód, by rozpocząć swoją przygodę z medytacją i Jogą już dziś. Zwłaszcza, że Oaza Szczęścia proponuje nam fantastyczne urozmaicenie – Aerial jogę czyli Jogę na hamakach!

- Oaza Szczęścia to jedyne takie miejsce w Katowicach, gdzie odbywają się zajęcia jogi na hamakach.. Można popracować nad naciągiem mięśni, ruchomością naszego ciała i koncentracją. Zapraszam każdego kto jeszcze nie miał okazji spróbować - zachęca instruktorka Jogi i Aerial jogi Monika Boratyn z “Oazy Szczęścia”.

Aerial Joga, Joga Oczu, a nawet Joga dla dzieci to nie wszystko! W ofercie Oazy jest również pilates, czy zdrowy kręgosłup.

Sprawdź już teraz pełną ofertę Oazy Szczęścia, przyjdź i przekonaj się sam o wyjątkowości tego miejsca. Więcej informacji oraz szczegółowy plan zajęć pod nr tel. 789249779.

Czytaj więcej