Silesion.PL

serwis informacyjny

Coraz bliżej celu: zbiórka na Maję z Katowic, która choruje na białaczkę.

Maja bialaczka4

Maja bialaczka4

Maja ma 4 lata i choruje na ostry typ białaczki. Aby zapewnić córce powrót do zdrowia, rodzice założyli zbiórkę na Pomagam.pl. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie, terapię wzmacniającą po chemioterapii oraz zapewnienie innych potrzeb. Zostało już tylko 10 tysięcy złotych do zebrania planowanej kwoty.

Początkiem stycznia 2022 roku Maja trafia na Oddział Hematologii i Onkologii dziecięcej. Na podstawie wyników badań krwi lekarze zlecają przetaczanie krwi. Następnie pobranie szpiku kostnego oraz dodatkowe badanie rezonansem magnetycznym. Badania potwierdzają ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B, niedokrwienne w mózgu oraz krwawienie do układu komorowego. Maja obecnie jest w trakcie leczenia chemioterapią i wymaga ciągłej opieki.

Po leczeniu szpitalnym czeka ją terapia podtrzymująca w domu, chemią doustną. Na to, oraz inne leki i potrzeby związane z długotrwałym leczeniem niezbędne są środki finansowe – opowiada tata Majki, Damian Bodniak. – Marzymy aby nasza ukochana córeczka wróciła do zdrowia jak najszybciej i musimy stworzyć najlepsze do tego warunki, dlatego prosimy o wsparcie.

Ostra białaczka limfoblastyczna typu B – to choroba nowotworowa wywodząca się z limfocytów linii B i T. Są to komórki odpowiadające za odporność organizmu, które powstają w szpiku kostnym.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/majawalczyzbialaczka

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024