Czytasz: COP24: Od niedzieli kolejne zamknięte ulice

COP24: Od niedzieli kolejne zamknięte ulice

Dla potrzeb konferencji uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe: COP1, COP2 oraz linie tramwajowe: COP24 i COPT.

Zbliża się szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach COP24. W związku z tym wydarzeniem w najbliższych dniach musimy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w okolicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka w Katowicach.

Od niedzieli 25 listopadaczęść ulic w Katowicach będzie zamkniętych. Policjanci apelują, aby w miarę możliwości, ograniczyć korzystanie z własnych pojazdów w rejonie miejsca odbywania się szczytu klimatycznego i tym samym wybrać tramwaj lub autobus. 

- W czasie szczytu klimatycznego ONZ organizowanego w Katowicach w okresie od 25 listopada do 17 grudnia 2018 r. projekt czasowej organizacji ruchu drogowego nie przewiduje potrzeb zmian w trasach przejazdu komunikacji autobusowej i tramwajowej  - informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP

Dla potrzeb konferencji, uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe: COP1, COP2 oraz linie tramwajowe: COP24 i COPT.

Komunikacja autobusowa:

-linia COP1 kursować będzie na trasie: „Katowice Dworzec” – „COP24 Korfantego” (stanowisko tymczasowe), z przejazdem ulicami: Słowackiego, Matejki, Plac Wolności, Sokolską, Chorzowską, przez Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, Korfantego,

-linia COP2 kursować będzie na trasie: „Katowice Dworzec” – „COP24 Korfantego” (stanowisko tymczasowe), z przejazdem ulicami: Dworcową, Kościuszki, pl. Miarki, Jagiellońską, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki, Korfantego, przejazd przez Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, Korfantego.

Komunikacja tramwajowa:

-linia COPT  kursować będzie na trasie: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą przystanków: „Katowice Plac Wolności”, „Katowice Dworzec PKP”, „Katowice Rondo”, „Katowice Sokolska”, „Katowice Stęślickiego”, „Dąb Huta Baildon”, „Dąb Silesia City Center”, „Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko”, „Park Śląski Ogród Zoologiczny”, „Park Śląski Wejście Główne”, „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia”.

-linia COP24 obsługiwana jest zabytkowym taborem, funkcjonuje cyklicznie już od połowy września. Linia jeździ w dwóch relacjach okrężnych:
Koszutka Słoneczna Pętla-Katowice Plac Wolności,
Koszutka Słoneczna Pętla-Katowice Plac Miarki.

Czytaj więcej