Czytasz: COP24: Węgiel, smog i śmiech przez łzy. Internauci komentują Szczyt Klimatyczny [MEMY COP24]

COP24: Węgiel, smog i śmiech przez łzy. Internauci komentują Szczyt Klimatyczny [MEMY COP24]

Kolejny dzień COP24 za nami, a Internauci jak zawsze w takich przypadkach, stają na wysokości zadania i komentują to, co dzieje się w Katowicach.

Mimo że COP24 w Katowicach rozpoczął się w poniedziałek, Internauci zdążyli stworzyć już niemałą kolekcję memów komentujących to, co na tegorocznym Szczycie Klimatycznym się dzieje.

Uścisk dłoni Prezydenta RP z Arnoldem Schwarzeneggerem, deklaracje o opieraniu polskiej gospodarki na węglu i smog unoszący się nad Katowicami są powodem do niewybrednych żartów bacznych obserwatorów rzeczywistości.

COP24 memy

Poniżej znajdziecie kilka memów, których tematem jest COP24 Katowice.

 COP24 – Co to jest?

Konferencja COP24 - 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. 

Hasło tegorocznego szczytu brzmi: „Changing together”, natomiast hasłem Katowic, jako miasta gospodarza, jest – „Black to Green”, które ma nawiązywać do nawiązuje do transformacji miasta przemysłowego w stolicę nowoczesnej metropolii. COP24 potrwa do 14 grudnia.

To już trzeci raz, gdy Polska gości u siebie tysiące polityków w ramach cyklu COP. Pierszwy raz było to w 2008., gdy oczy świata były zwrócone na Poznań podczas COP14, a drugie takie wydarzenie miało miejsce w Warszawie w 2013. roku, w ramach COP19.