Silesion.PL

serwis informacyjny

Co zamiast komórki lokatorskiej?

Magazyny self storage komorki lokatorskie

Magazyny self storage komorki lokatorskie

Komórki lokatorskie w blokach mieszkalnych to współczesna alternatywa dla piwnic. Nie masz dostępu do komórki lokatorskiej? Sprawdź, czym możesz ją zastąpić!

Komórka lokatorska w bloku to pomieszczenie dodatkowe, przeznaczone do przechowywania rzeczy przez lokatorów. Jeśli nie dysponujesz własną komórką lokatorską, ale potrzebujesz praktycznego schowka, idealną propozycją może być wynajem magazynu self storage. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czym jest komórka lokatorska?

W starym budownictwie do każdego mieszkania przypisywana była piwnica. W przypadku nowoczesnych osiedli tradycyjne piwnice zostały zastąpione przez tzw. komórki lokatorskie. Są to pomieszczenia, w których lokatorzy mogą przechowywać swoje rzeczy. Najczęściej znajdują się one na poziomie parkingu podziemnego. Komórka lokatorska to rozwiązanie dodatkowo płatne, dlatego wiele osób zastanawia się nad jej zakupem. Trudno jednak wyobrazić sobie lokal mieszkalny bez dodatkowego pomieszczenia gospodarczego służącego do przechowywania przedmiotów, na które brakuje nam miejsca w mieszkaniu.

Self storage zamiast komórki lokatorskiej

Jeżeli planujesz zakup nowego lokum, być może zastanawiasz się, czy liczba komórek lokatorskich w budynkach mieszkalnych zawsze odpowiada liczbie mieszkań. Niestety nie zawsze tak jest – często zdarza się, że liczba pomieszczeń gospodarczych w bloku jest ograniczona. W związku z tym nie wszyscy lokatorzy mają możliwość zakupu dodatkowej przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. Dzieje się tak dlatego, że deweloperzy wolą przeznaczyć miejsce na mieszkania lub garaże podziemne niż na komórki lokatorskie. Co więc zrobić w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do własnego pomieszczenia gospodarczego? Idealną propozycją może być tzw. self storage, czyli magazyny na wynajem. Jest to rozwiązanie, które umożliwia składowanie swoich rzeczy w samoobsługowych boksach magazynowych.

Self storage – na czym to polega?

Chcesz wynająć pomieszczenie magazynowe i zadajesz sobie pytanie, jak wygląda wynajem boksów magazynowych self storage? To bardzo proste – firma oferująca magazyny na wynajem podpisuje z klientem umowę najmu. Klient może wybrać dowolny rozmiar boksu – w zależności od potrzeb może to być niewielki schowek lub większe pomieszczenie magazynowe. Najemca ma dostęp do boksu 24/7 przez 7 dni w tygodniu. Warto wspomnieć, że magazyny samoobsługowe są doskonale chronione przez system elektroniczny, kamery monitoringowe oraz całodobowych stróżów. 

Magazyny self storage – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto wynająć boks magazynowy. Do zalet takiego rozwiązania możemy zaliczyć przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwo – nowoczesne boksy magazynowe na wynajem są skutecznie chronione, dzięki czemu przechowywane w nich przedmioty są bezpieczne. Dostęp tylko dla osób upoważnionych, zabezpieczenie alarmem oraz całodobowy monitoring to czynniki, które powodują, że magazyny self storage pod względem bezpieczeństwa mają przewagę nad komórkami lokatorskimi, garażami czy piwnicami.
  • Stały dostęp – magazyn samoobsługowy jest dostępny dla klienta o każdej porze dnia i nocy.
  • Boks dopasowany do potrzeb klienta – korzystając z rozwiązania self storage masz do wyboru pomieszczenia magazynowe o różnych powierzchniach. Dzięki temu możesz wynająć dokładnie taki magazyn, jakiego potrzebujesz.
  • Optymalne warunki przechowywania – w boksach magazynowych utrzymywana jest odpowiednia temperatura oraz jakość powietrza. Dlatego możesz tam przechowywać nawet przedmioty, które są podatne na działanie wilgoci i wahania temperatur.
  • Elastyczność – osoba, która chce wynająć boks magazynowy, nie musi podpisywać długoterminowych umów. To świetna informacja dla klientów, którzy chcieliby wynająć magazyn np. na kilka tygodni.
  • Dostępność dla każdego – magazyny na wynajem są dostępne zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Magazyny samoobsługowe – jak wybrać najlepszy?

Magazyny samoobsługowe cieszą się obecnie dużą popularnością. Na rynku powstaje coraz więcej firm, które oferują usługę wynajmu boksów magazynowych – Rozarent.pl. Zanim podejmiesz decyzję o skorzystaniu z usług danej firmy, koniecznie sprawdź, na jakie warunki współpracy możesz liczyć. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak:

  • Powierzchnia dostępnych magazynów – zanim zdecydujesz się wynająć konkretny boks magazynowy, oszacuj, jaka powierzchnia będzie Ci potrzebna. Pamiętaj, że nie warto wynajmować większego magazynu “na wszelki wypadek”, ponieważ będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.
  • Bezpieczeństwo – upewnij się, czy wybrana firma oferująca komórki magazynowe na wynajem, stosuje takie zabezpieczenia jak monitoring, alarm czy dostęp tylko dla upoważnionych osób.
  • Czas wynajmu – nie zawsze potrzebujemy magazynu na dłuższy okres, dlatego dobrze jest sprawdzić, jaki jest minimalny czas najmu powierzchni magazynowej w danej firmie. 
  • Warunki przechowywania – niektóre produkty są podatne na działanie wilgoci i zmiany temperatur, dlatego muszą być przechowywane w określonych warunkach. Warto upewnić się, czy w pomieszczeniach magazynowych oferowanych przez wybraną firmę panuje stała temperatura i optymalna wilgotność powietrza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024