Czytasz: Co z Mistrzostwami Polski w skokach narciarskich?

Co z Mistrzostwami Polski w skokach narciarskich?

Na Drugi Dzień Świąt zaplanowano Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Czy się odbędą?

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich mają się odbyć we wtorek, 26 grudnia w Wiśle-Malice. Meteorolodzy nie pozostawiają jednak złudzeń. Będzie mocno wiało i to właśnie pogoda może pokrzyżować jutrzejsze plany sportowe.

Przed nami Turniej Czterech Skoczni

Skakanie w takich warunkach może być ryzykowne, zwłaszcza, że przed polską kadrą ważne wydarzenie – Turniej Czterech Skoczni. Konkurs w Wiśle miałby być ostatnim sprawdzianem dla naszej reprezentacji przed tym ważnym wydarzeniem.

Piotr Żyła ma bronić w Wiśle mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

W 2016 roku okazał się lepszy od Macieja Kota i Dawida Kubackiego. Kamil Stoch zrezygnował wtedy z rywalizacji. Tym razem na pewno na starcie zabraknie zawodników, którzy udają się w tym czasie na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, czyli: Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Klemensa Murańki, Aleksandra Zniszczoła oraz Przemysława Kantyki.

Kamil Stoch w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata zajmuje czwarte miejsce i ma 323 punkty. Wyprzedzają go Tande, Wellinger i Freitag, który ma 550 punktów.

Skoki do zobaczenia w telewizji

Gdyby jutrzejsze zawody odwołano, mistrzostwa Polski najprawdopodobniej zostaną przeniesione na marzec i odbędą się po zakończeniu Pucharu Świata.

Jeżeli prognozy się nie sprawdzą i pogoda pozwoli na przeprowadzenie konkursu, odbędzie się on na wiślańskiej skoczni im. Adama Małysza we wtorek o godz. 14. Transmisję na żywo zobaczymy na antenach TVP1 (13:30) oraz TVP Sport (13:20).

Czytaj więcej