Czytasz: Co się dzieje w weekend? Zobacz!

Co się dzieje w weekend? Zobacz!

Jeżeli jeszcze nie masz planów na weekend to ostatnia szansa, żeby to zmienić!

 

Gwiezdne Wojny Koncertowo 

Już 4.11. w sobotę Gwiezdne Wojny Koncertowo!

To wyjątkowe multimedialne show w wykonaniu Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej i orkiestry Alla Vienna pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego. Koncert będzie wzbogacony o niezwykłe wizualizacje i znakomitą grę świateł. Odbędzie się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca przy ul. Gen. De Gaulle’a 17. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety do nabycia na ticketpro.pl

Na repertuar koncertu złoży się słynna muzyka Johna Williamsa do wszystkich części filmowej sagi George'a Lucasa. Nie zabraknie najbardziej znanych motywów, takich jak „Marsz Imperialny”. Scenografie uzupełnią postacie z filmów, a efekty wizualne sprawią, że widz poczuje się jak w kinie.

Dodatkowo w foyer przed koncertami będzie można podziwiać modele z Gwiezdnych Wojen stanowiące część kolekcji, a o odpowiedni klimat zadbają grupy kostiumowe m.in. Polish Garrison, Eagle Base czy Imperium Mocy.

gwiezdne-wojny-koncertowo

 

Koncert Virgin w Tychach

W najbliższą sobotę w Tychach w pubie Underground  (ul. plac Korfantego 1 – ryneczek osiedla K) odbędzie się koncert zespołu Vrigin i Dody. Start godz. 21.

Kapela wraca na scenę po 10 latach nieobecności. Powstała w 2001 roku i wzbiła się na szczyt listy przebojów. Muzycy zagrali na największych festiwalach. Po wielu latach Doda oraz Tomasz Lubert postanowili ponownie połączyć swoje siły – reaktywując grupę. Virgin powraca na scenę, a jego skład zasilają również pozostali muzycy – Piotr Olszewski i Piotr Pawłowski.

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl

doda

 

Dzień otwarty schronu

W Bytomiu przy ul. Kasztanowej będzie dzień otwarty miechowickiego schronu. 5.11. w godzinach 14-17 można za darmo zwiedzić schron.

Należy pamiętać, że na miejscu znajduje się inscenizacja nalotu bombowego wzmocniona działaniem lamp stroboskopowych. Wewnątrz jest duży hałas, a sama prezentacja ma spory efekt emocjonalny. Tematyka jest trudna i z pewnością nie dla dzieci. Rodzice powinni to wziąć pod uwagę.

schron

 

Akcja Bezpieczne Miasto 2017

Nie czujesz się bezpieczny w swoim mieście? Może warto przejść szkolenie, które to zmieni?

Już 4 listopada w Mikołowie (Sali sportowa ul. Krawczyka 21) rozpocznie się akcja Bezpieczne Miasto 2017. Skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się podstaw samoobrony.

Terminy kolejnych zajęć:

11 listopad 2017r. (sobota) godz. 14:00 - 15:30

18 listopad 2017r. (sobota) godz. 14:00- 15:30

25 listopad 2017r. (sobota) godz. 14:00 - 15:30

samoobrona

 

Mecz: Zagłębie Sosnowiec vs Ruch Chorzów 

Już w ten piątek na Stadionie Ludowym w Sosnowcu (ul. Kresowa 1) w ramach 16. kolejki 1 ligi piłki nożnej odbędzie się mecz miedzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Chorzów. Jaki padnie wynik? Obecnie Ruch znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, z kolei Zagłębie jest w środku stawki. Jednak nie od dziś wiadomo, że piłka nożna jest nieprzewidywalnym sportem i nie można z góry zakładać porażki, którejś z drużyn.

zagłębiesosnowiec-ruchchorzów

Czytaj więcej