Czytasz: Na narty w październiku? Zobacz, co dzieje się w weekend!

Na narty w październiku? Zobacz, co dzieje się w weekend!

Narty w Katowicach z Małyszem i Tajnerem, słodkości jak nie z tego świata w MCK i ... zobacz co jeszcze dzieje się w Twojej okolicy!

 

Festiwal Sportów Śnieżnych 

Feskiwal to impreza odpowiadająca na rosnące zapotrzebowanie na informacje na temat sportów śnieżnych. To także doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w sportach śnieżnych (t.j.: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, skitouring, biathlon), porównania ofert w jednym miejscu wszystkich dostawców sprzętu, organizatorów wyjazdów, miast i stacji narciarskich oraz spędzenia czasu z całą rodziną w atmosferze narciarskiej. To pierwsza na południu Polski impreza tak szeroko mówiąca o sportach śnieżnych organizowana w najnowocześniejszym budynku targowo-kongresowym w samym centrum Katowic!


14 października – 15 października

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

 

 

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2017 w Katowicach

 

 

15 października, corocznie, na całym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Kina Artystycznego. Tym razem do organizacji święta kin studyjnych przyłączyła się Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz dystrybutorzy filmów artystycznych, którzy udostępnili kinom swoje filmy na pokazy przedpremierowe wyłącznie w dniu wydarzenia.
Katowiccy kinomani będą mogli zobaczyć trzy długo wyczekiwane filmy. Każdy z tytułów zostanie zaprezentowany o innej godzinie w każdym z katowickich arthouse'ów: Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto i Kino Światowid. Dzięki temu zabiegowi każdy kinofil będzie miał możliwość ułożenia swojego własnego repertuaru Europejskiego Dnia Kina Artystycznego w tym obiekcie i o tej godzinie, która mu odpowiada.

15 października

Instytucja Filmowa Silesia FILM

 

 Cake Festival Poland 2017

Cake Festival Poland 2017 Katowice to międzynarodowa impreza branżowa w Polsce dla dekoratorów ciast i tortów.
Program dwudniowego festiwalu skierowany jest zarówno dla pasjonatów oraz profesjonalistów.
Festiwal stanowi okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik oraz surowców, które można będzie również nabyć na miejscu.


To właśnie tu będzie można spotkać, a także podejrzeć przy pracy największe światowe sławy sztuki dekorowania, a także samemu pokazać swój talent, startując w konkursie.

14 października – 15 października

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

 

 7. FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo 2017

Już po raz siódmy jesienne Bielsko-Biała zamieni się w światową stolicę fotografii – do miasta zawitają najlepsi fotograficy, w większości nieprezentowani dotychczas w naszym kraju.


Podczas tegorocznego przeglądu w centrum miasta, w różnych instytucjach, galeriach i muzeach zostanie zaprezentowanych 15 wystaw takich fotografików, jak: Michael Ackerman (Niemcy), Michał Adamski (Polska), Kristoffer Albrecht (Finlandia), Shobba Battaglia (Włochy), Andreas Franke (Austria), John Heseltine (Wielka Brytania/Francja), Tommy Ingberg (Szwecja), Frieke Janssens (Belgia), Jens Juul (Dania), Zisis Kardianos (Grecja), Antonin Kratochvil (Czechy), Alain Laboile (Francja), Oliver Merce (Rumunia), Otto Snoek (Holandia), Evgeniy Vasin (Rosja).


Zgodnie z założeniami festiwalu miłośnicy fotografii będą mieli nie tylko możliwość obcowania z ich twórczością podczas wystaw, ale także bezpośredniego spotkania ich podczas Maratonu Autorskiego w dniach 14-15 października.

13 października – 29 października
Klubokawiarnia Aquarium

 


Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa pn. "90 lat osiedla willowego w Katowicach Śródmieściu", na którą możemy Państwo zaprosić już w najbliższą sobotę, powstała dzięki dofinansowaniu Miasta Katowice.

Na wystawie można będzie zapoznac się z historią powstania całego zespołu willowego, która sięga początków województwa śląskiego aż po dzień dzisiejszy, kiedy jest częścią historycznego południowego śródmieścia Katowic wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A/370/12.
Dzięki wystawie poznacie również wiele ciekawych historii domów i rodzin zamieszkujących osiedle od jego powstania do dnia dzisiejszego.

ulica św. Jana, Katowice


Muzyczny Escape Room

Uczestników Muzycznego escape roomu filharmonia zaprasza do zwiedzenia 4 pomieszczeń w Filharmonii Śląskiej, w których zostaną zamknięci. Będą w nich czekać liczne wskazówki oraz łamigłówki, które po rozwiązaniu doprowadzą gracza do kolejnego tropu, a finalnie do hasła-klucza otwierającego zamknięte pomieszczenie. Zagadki to jednak nie wszystko, największym przeciwnikiem uczestnika jest uciekający czas, gdyż na odszukanie klucza otwierającego pomieszczenie gracz otrzymuje tylko 10 minut. Następnie przechodzi do kolejnego pomieszczenia pełnego niespodzianek. Gra kończy się, z chwilą gdy uczestnik wydostanie się ze wszystkich pomieszczeń. Dla wszystkich, którzy ukończą całą grę przewidziane są drobne nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej