Czytasz: Jak przeżyć studniówkę?
Tak, aby uniknąć stresów i dobrze się bawić...

Studniówka. Dla większości maturzystów to stresujący czas i nie ma co się dziwić, choć większość poradników zaleca luz i dobrą zabawę podczas tego wyjątkowego balu, który pamięta się latami.

Co sprawia, że przyszli abiturienci stresują się na samą myśl o tym wydarzeniu? Zapewne jego odświętna i dostojna formuła, polonez, podczas którego trzeba dobrze zatańczyć z partnerem/partnerką i nie pomylić kroków, obecność nauczycieli czy władz szkół, a także obiektywów kamer i aparatów. Wszak nasze studniówkowe wyczyny będą podziwiać znajomi i bliscy.

Co robić na studniówce? Najpierw odpowiednie podejście


Mimo wszystko na studniówce warto się wyluzować i szukać pozytywów. Można zaprezentować się z dobrej strony i przetańczyć cały wieczór w doborowym towarzystwie. Stres przed polonezem? Pamiętajmy, że to jedynie wstęp do parkietowych szaleństw. Oczywiście, warto ćwiczyć, ale mimo wszystko to jeden z najłatwiejszych tańców. No i nie będziemy sami, nie na nas będzie skupiona cała uwaga.

Co jeszcze robić na studniówce? A także przed nią, bo ta uwaga tyczy się już wstępnych przygotowań. Dobrać odpowiedniego partnera. Takiego, z którym faktycznie dobrze się rozumiemy. Z którym miło spędzimy czas, pomimo tego, że będziemy obcować z większą grupą. Nie warto brać nikogo z łapanki, ani nie czekać na ostatnią chwilę.

A co jeśli idealnego partnera nie ma? I tu można poszukać pozytywów. Na studniówkę można iść także samemu, a mimo to dobrze się bawić. To nie jest wstyd! To także okazja do swobodniejszego podejścia do imprezy, w końcu partner nie zawsze musi być totalnie wyrozumiały.

Co robić na studniówce, aby była niepowtarzalna?

Tu także możliwości jest wiele. DJ na zabawie maturzystów to już standard, często spotyka się także wodzieraja. Można podziękować nauczycielom i wychowawcom w jakiś oryginalny sposób. Warto także zadbać o odpowiednie napoje. Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż na części studniówek pojawia się alkohol, warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać. Ten bal ma przede wszystkim być dobrą zabawą, be przykrych konsekwencji.

Co robić na studniówce? Zwykle jej przebieg jest podobny i wygląda następująco

  • Każda studniówka rozpoczyna się polonezem. To podstawa.
  • Następnie ma miejsce toast. Wznosi się go za nauczycieli, uczniów i pomyślność majowych egzaminów.
  • Często na początku odbywa się także pamiątkowa sesja zdjęciowa.
  • Po tej części następują podziękowania dla wychowaców i nauczycieli.
  • Po tym ma miejsce część artystyczna - występy, skecze, itp.
  • I część mniej oficjalna: zabawa do białego rana (najczęściej).

Czytaj więcej