Czytasz: Co poparcie PiS oznacza dla Marcina Krupy? [WIDEO]

Co poparcie PiS oznacza dla Marcina Krupy? [WIDEO]

Czy wielką politykę wybrał sam czy jednak to ona sięgnęła po niego? Kamil Durczok przyciska Marcina Krupę.

 

- Za panem stoi szyld PiS, poparcie i słowa Jarosława Kaczyńskiego

- Za mną stoją mieszkańcy - zapewnia Marcin Krupa.

Marcin Krupa przekonuje, że kontynuuje 20-letnią tradycję katowickiego samorządu. Ma nią być umiejętna współpraca z rządem, niezależnie od tego, jakie ugrupowanie jest przy władzy. Nie jest jednak Piotrem Uszokiem, który umiejętność zwodzenia wszystkich partii opanował mistrzowsko.

- Średnio się interesuję tym, co się dzieje na górze. Staram się walczyć o zrównoważoną politykę między samorządem, a rządem - mówi prezydent Katowic.

W kampanii wyborczej urzędujący prezydent podkreśla swoją bezpartyjność, a jednak PiS w tych wyborach wyraźnie postawiło na niego. Jarosław Kaczyński ogłosił poparcie dla Marcina Krupy na długie miesiące zanim sam kandydat potwierdził, że będzie się ubiegał o kolejną kadencję.

- Mnie wielka polityka nie interesuje, póki jestem samorządowcem - mówi Marcin Krupa. - Nigdy nie mów nigdy, jak mówi dobre przysłowie. Dziś interesuje mnie dobro miasta - dodaje.


Czy Marcin Krupa akceptuje szantaż władz centralnych? Co powiedziałby gdyby premier przedstawił sukces NOSPR-u jako swój sukces? Jakie zagrania w polityce uważa za fair? 

KAMIL DURCZOK PRZYCISKA MARCINA KRUPĘ. ZOBACZ.


Czytaj więcej