Czytasz: Co dalej z "Krupińskim"?
Jaka będzie przyszłość KWK Krupiński, która wchodzi w struktury Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

Trwają obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach. Posiedzenie poświęcone jest przyszłości KWK Krupiński wchodzącej w struktury Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Zdaniem Dominika Kolorza , przewodniczącego śląskiej Solidarności, decyzja o przekazaniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń jest nie do przyjęcia. 

Może ta decyzja wzbudzić protesty pracowników i wypowiedzenie porozumienia z września 2015 roku. Apeluję do stron, aby po tym posiedzeniu (Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego) głęboko przeanalizować tę decyzję - mówił Kolorz na początku spotkania. 

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który bierze udział w obradach WRDS zaznaczył, że sprawa kopalni "Krupiński" jest dla niego  priorytetowa i trzeba o niej dyskutować do skutku.

O sytuacji górnictwa i planach rządu wobec kopalni „ Krupiński” mówili na konferencji w Katowicach posłowie Platformy Obywatelskiej.  

 Minister Tobiszowski unika tego zwrotu, ale na pracach komisji zapowiedział w latach 2017-2018 likwidację kopalń: Jasmos, Krupiński, ruch Pokój kopalni Ruda, ruch Śląsk w kopalni Wujek i Rydułtowy – mówił podczas konferencji prasowej posłów Krzysztof Gadowski.

Według niego decyzja ws. kopalni Sośnica zawieszona została do stycznia 2017. 

Czytaj więcej