Silesion.PL

serwis informacyjny

CITY TRAIL Katowice: ostatni bieg edycji już w niedzielę

CITY TRAIL Katowice ostatni bieg edycji juz w niedziele

CITY TRAIL Katowice ostatni bieg edycji juz w niedziele

Przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który obejmuje pięćdziesiąt biegów w dziesięciu miastach i odbywa się w okresie jesienno-zimowym. Katowice są jednym z miast, które gości w ramach cyklu. W niedzielę, 26 marca, odbędzie się piąty i ostatni bieg w edycji 2022/2023 w Katowicach. Zawody będą szczególne, ponieważ po raz pierwszy w historii medale za ukończenie całego cyklu zostaną wręczone po ostatnim biegu. Elektroniczne zapisy będą trwać do końca dnia 22 marca, czyli w środę. Rejestracja będzie także możliwa w biurze zawodów w niedzielę.

Medale tuż po biegu

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i pamiątkowy medal, trzeba ukończyć minimum 3 z 5 biegów. Dotychczas odbiór medali był możliwy na oficjalnym zakończeniu sezonu, organizowanym kilkanaście dni po ostatnim biegu. W tym roku formuła uległa zmianie i pamiątkowe krążki będą do odbioru już w dniu piątego, zamykającego sezon biegu, w okolicy mety nad stawem Janina. Nagrody będą z kolei wręczone 5 kwietnia, w Sklepie Biegacza (ul. Gawronów 6, lok. 9). Osoby, które nie odbiorą medali w niedzielę, będą mogły to zrobić od 5 kwietnia we wspomnianej lokalizacji. 

Alicja Konieczek Ambasadorką cyklu

Niedawno Ambasadorką CITY TRAIL została Alicja Konieczek. To specjalistka od dystansu 3000m z przeszkodami. Reprezentowała Polskę w IO w Tokio. 

Bieganie w okresie jesienno-zimowym jest zazwyczaj trudniejsze niż w innej części roku z uwagi na kilka czynników: chłodniejsze, krótsze dni i mniej słońca, które powodują przygnębiającą aurę i sezonową depresję. Jednak dzięki CITY TRAIL, mamy możliwość, aby sport – bieganie zimą było czymś wspaniałym i budującym pod okres wiosenny i letni. Takie urozmaicenie w monotonnym treningu zimowym jest bardzo dobre także dla głowy, pomaga utrzymać motywację. Charakter biegów CITY TRAIL to także możliwość zdobycia nowych znajomych, bo biegi przyciągają wiele osób z pasją. Nie można zapominać o naturalnej nawierzchni, na której startujemy podczas CITY TRAIL. To świetny bodziec treningowy, który wzmacnia nie tylko stopy, kostki, Achillesy i biodra, ale powoduje mentalne przygotowanie pod tak popularne w Polsce biegi uliczne, które przecież nie zawsze odbywają się na idealnych, płaskich trasach. 

Alicja Konieczek, medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka kraju na arenie międzynarodowej

Puchar Siły Kobiet Herbapolu Poznań

Niedzielne zawody to także akcja skierowana do kobiet – Puchar Siły Kobiet, organizowany we współpracy z Herbapolem Poznań. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dla pań oraz nagrody dla trzech najszybszych zawodniczek.

Klasyfikacja generalna

Sytuacja w męskiej klasyfikacji generalnej jest niezwykle ciekawa. Identyczną liczbę punktów za miejsca mają Oliwier Mutwil oraz Dawid Malina i to któryś z nich zwycięży w końcowej klasyfikacji. Na ten moment liderem jest Oliwier Mutwil, który biegał w kończącym się sezonie najszybciej. Wśród kobiet najskuteczniejszą biegaczką jest Agnieszka Gortel-Maciuk, która wygrała trzy biegi i jest już pewna końcowego sukcesu.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Katowicami biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Ostatnim sportowym akcentem edycji będzie ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia – w warszawskim Lesie Bielańskim. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. 

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:45 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m) / start rozgrzewki przed biegiem głównym na 5 km
  • godz. 10:15 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:15 – początek wydawania medali w CITY TRAIL Junior
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km
  • godz. 11:20 – początek wydawania medali w biegu głównym
  • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Siły Kobiet

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024