Czytasz: Ciężarówka przewróciła się na bok. Kierowca był pijany!

Ciężarówka przewróciła się na bok. Kierowca był pijany!

33-letni mieszkaniec Ciechanowa wydmuchał na miejscu prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj około godziny 18.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem ciężarowym, który przyjechał na MOP w Mszanie, prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce pojechali policjanci z wodzisławskiej drogówki, którzy podczas wjazdu na drogę prowadzącą na parking zauważyli na przeciwległym pasie wskazany pojazd. Według relacji policjantów poruszająca się jezdnią ciężarówka otarła się o krawężnik, a następnie wjechała na drugi pas ruchu. Policjanci w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem marki DAF zjechali jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Mundurowi udali się za kierującym, który po chwili na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie wywrócił się na bok. 

Kierowca ciężarówki zniszczył nie tylko auto i naczepę, ale również bariery energochłonne, znaki drogowe i ekrany akustyczne. 33-letni mieszkaniec Ciechanowa wydmuchał na miejscu prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach. Za jazdę z prawie 2 promilami alkoholu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym.