Czytasz: Cieszyńska biblioteka apeluje o pomoc

Cieszyńska biblioteka apeluje o pomoc

Bibliotekarze liczą na pomoc mieszkańców w odtworzeniu zbiorów bibliotecznych.

Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Miejskiej w Cieszynie apelują o pomoc w odtworzeniu księgozbioru. Ten z wypożyczalni dla dorosłych w dużej części spłonął w pożarze w nocy z 29 na 30 stycznia.

Zniszczeniu uległy audiobooki i literatura piękna. Ucierpiały działy z fantastyką, książkami podróżniczymi, beletrystyką dla pań oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych.

Bibliotekarze szczególnie proszą o literaturę piękną wydaną po roku 2007. Książki i audiobooki można przesyłać na adres Biblioteki Miejskiej w Cieszynie lub dostarczyć osobiście do Oddziału dla dzieci mieszczącego się na parterze budynku instytucji.

Jednocześnie osoby, które wypożyczyły książki w centrali Biblioteki Miejskiej proszone są, żeby nie oddawały ich do czasu ponownego otwarcia wypożyczalni dla dorosłych. W systemie bibliotecznym dokonano automatycznej prolongaty. Jak zapewniają pracownicy bilbioteko kary nie będą naliczane.

Do czasu uruchomienia wypożyczalni, na stronie internetowej biblioteki zablokowany został również katalog. Nie można zatem dokonywać m.in. rezerwacji materiałów bibliotecznych.

Czytaj więcej