Czytasz: Cieszyn: groził nożem przechodniom. Trafił do aresztu

Cieszyn: groził nożem przechodniom. Trafił do aresztu

Cieszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta zaczepiał przypadkowo napotkane osoby i groził im nożem. Okazało się, że napastnik miał przy sobie nie jeden, ale aż sześć rożnych noży.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Cieszynie w pobliżu ronda przy zbiegu ulic Korfantego i Kolejowej. Z relacji młodego chłopaka i dziewczyny, którzy powiadomili policjantów o tym, co ich spotkało wynikało, że nieznany mężczyzna zaczepił ich na chodniku.

Najpierw zabronił im przejścia przez ulicę, a potem, bez żadnego powodu, zagroził nożem. Napastnik ruszył ich kierunku, trzymając nóż w ręku. Chłopakowi i dziewczynie udało się uciec na pobliską stację paliw, skąd zadzwonili na Policję.

Agresor poszedł dalej w kierunku ulicy Garncarskiej. Mężczyzna miał cały czas wymachiwać nożem w kierunku przejeżdżających drogą pojazdów. Napastnik na ulicy Garncarskiej zaczepił kolejne dwie kobiety. Jednej z nich także groził nożem, który trzymał w ręku.

Wezwani na miejsce policjanci w zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Policjanci znaleźli przy nim, aż sześć różnych noży kuchennych. Zatrzymany 53-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Nie był wcześniej karany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu kryminalni przedstawili mu zarzuty. Wczoraj, na wniosek śledczych, został on tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 źródło: http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej