Czytasz: Chorzowski Skansen z nowym dyrektorem!

Chorzowski Skansen z nowym dyrektorem!

Szefem chorzowskiego skansenu został Artur Madaliński.

Na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego odbyło się wczoraj uroczyste przekazanie przez Henryka Mercika, członka Zarządu Województwa Śląskiego pieczy nad instytucją jej nowemu dyrektorowi, Arturowi Madalińskiemu. Podziękował również w obecności pracowników skansenu za owocną pracę i zaangażowanie w rozwój ośrodka ustępującemu szefowi, Andrzejowi Sośnierzowi.

Madaliński to postać doskonale znana w regionie. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa i wykładowca akademicki, krytyk literacki i propagator czytelnictwa na przestrzeni lat pełnił funkcję m.in. rzecznika prasowego w Piekarach Śląskich, dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach.

Artur Madaliński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora skansenu rozpisany przez władze województwa śląskiego. Pierwszy z nich pozostał bez rozstrzygnięcia, natomiast w drugim Artur Madaliński przekonał jury swoją koncepcją zmian w funkcjonowaniu Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Jego kadencja na nowym stanowisku potrwa pięć lat.