Czytasz: Przebudowa rynku jeszcze w tym roku?

Przebudowa rynku jeszcze w tym roku?

W Chorzowie rozstrzygnięto przetarg. ZOBACZ NAJNOWSZE WIZUALIZACJE.

W Chorzowie rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację rynku. Wykonawcą prac budowlanych będzie konsorcjum firm: PB JAEKEL-BUD-TECH i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych MPRD. Koszt przeprowadzenia inwestycji to prawie 22,5 mln zł.

- Harmonogram robót zostanie ustalony zaraz po podpisaniu umowy. Chcielibyśmy zacząć prace jeszcze w tym roku, ale jak wiadomo dużo zależy od pogody. Planowany termin zakończenia przebudowy to drugi kwartał 2019 roku - zapewnia prezydent Andrzej Kotala.

Koncepcja przebudowy zakłada m.in. powstanie pod estakadą przeszklonych pawilonów dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Między centrum przesiadkowym, a Urzędem Miasta pojawi się także dużo zieleni, nie zabraknie fontanny i miejsc do odpoczynku.

- Obecnie chorzowski Rynek jest miejscem, przez które mieszkańcy tylko przechodzą - idąc np. na tramwaj czy na ul. Wolności. Jednym z najważniejszych założeń inwestycji jest nakłonienie przechodniów do zatrzymania się. Zachęcić do spędzania czasu na Rynku mają nie tylko pawilony usługowe czy kawiarnie, ale przede wszystkim duża ilość zieleni. I nie chodzi tu tylko o kwiaty czy krzewy, ale również o drzewa owocowe - przekonuje prezydent Kotala.

źródło: Urząd Miasta Chorzów

Czytaj więcej