Czytasz: Chorzowska policja ma ekologiczne radiowozy [ZDJĘCIA]

Chorzowska policja ma ekologiczne radiowozy [ZDJĘCIA]

Chorzowscy policjanci przesiedli się do hybryd.

Policjanci z Chorzowa przesiedli się do nowych hybryd. Trzy radiowozy zostały dofinansowane ze środków miasta, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji.

Samochody marki Toyota Auris Hybrid Touring Sports Kombi wyposażone są między innymi w automatyczną bezstopniową skrzynię biegów, automatyczną klimatyzację, system multimedialny z kamerą cofania i silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Łączna wartość radiowozów to 276 tys. zł.

- Zakup hybryd to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Nowe samochody pozwolą zaoszczędzić na paliwie i naprawach - wyjaśnił Andrzej Kotala prezydent Chorzowa. - Dodatkowe radiowozy to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców - dodał.

Przekazanie samochodów odbyło się na posterunku konnym przy ul. Siemianowickiej 103. Po krótkiej prezentacji pojazdów rozpoczął się mini-piknik ekologiczny. Stadninę odwiedziły zarówno dzieci, jak i seniorzy. Najmłodsi mieli okazje zwiedzić stajnie, a starsi wzięli udział w warsztatach stolarskich.

Czytaj więcej