Czytasz: Chorzowska policja konna najlepsza

Chorzowska policja konna najlepsza

Reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zwyciężyła w XVII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej, który zakończył się w Częstochowie.

Indywidualnie najlepszy okazał się chorzowski funkcjonariusz st. asp. Karol Molenda na koniu Toszek.

Na co dzień chorzowscy policjanci patrolują konno Park Śląski - największy park miejski w Polsce, leżący na pograniczu Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

Drugie miejsce zajęła drużyna policji czeskiej z Ostrawy, a trzecie - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Drugie miejsce w kategorii indywidualnej zajął również policjant z Chorzowa – sierż. Michał Porcek na koniu Pikador, a trzecie - st. sierż. Agnieszka Walczak na koniu Jawor z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Ta sama policjantka otrzymała tytuł "Najlepszej amazonki" i jednocześnie otrzymała najwięcej punktów m.in. za styl. W konkursie "Potęga skoku" zwyciężył sierż. Rafał Borecki na koniu Korsarz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zawodnicy i ich wierzchowce rywalizowali w takich konkurencjach jak przejście po schodach, szereg ustawionych po sobie przeszkód, skok przez ogień, przejście po pochylni, przejście pod wiszącymi taśmami, postój w bramce akustycznej oraz przepchnięcie beczki, a także skoki i przejazd zawodnika połączony ze strąceniem kręgli pałką służbową.

W szranki stanęło 22 zawodników z 11 drużyn konnych policji z Polski, Czech i Węgier, a także zawodnicy ze Straży Miejskiej w Łodzi. Zawodom towarzyszył pokaz tresury policyjnych psów służbowych, koncert orkiestry policyjnej oraz gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Czytaj więcej