Czytasz: Chorzów: Zamiast szpitala - mieszkania komunalne

Chorzów: Zamiast szpitala - mieszkania komunalne

To największa inwestycja w mieszkania komunalne w mieście.

Wkrótce ruszy budowa 77 mieszkań komunalnych przy ul. Karola Miarki 40. Wyzwanie będzie tym większe, że lokale znajdą się w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu działał szpital.

- To największa inwestycja w mieszkania komunalne w naszym mieście. Konsekwentnie stawiamy na poszerzanie oferty dla chorzowian. W zeszłym oddaliśmy do użytku budynki przy ul. Kościuszki i ul. Truchana - wskazuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Do budynku przy ul. Karola Miarki mieszkańcy - zgodnie z planem - będą mogli wprowadzić się już za 2 lata.

Największa jak do tej pory inwestycja w mieszkania komunalne kosztować będzie ponad 17 milionów złotych z czego 45% kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. 

- Za te pieniądze powstaną mieszkania od najmniejszych lokali po M4 - tłumaczy Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor PGM - część z nich będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie klatki schodowe budynku będą wyposażone w windy. Oprócz nich znajdą się też rowerownie, wózkownie i 13 miejsc garażowych. Poza budynkiem powstanie 59 miejsc postojowych.