Czytasz: Chorzów z pomocą bezdomnym... zwierzętom

Chorzów z pomocą bezdomnym... zwierzętom

Wizyta w szpitalu? Spokojna starość w Domu Psa Seniora? Już niebawem z usług tych dwóch ośrodków będą mogli korzystać podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Specjalne kontenery, w których schronienie znajdą stare pieski, a z leczenia skorzystają wszystkie koty, już stanęły na terenie schroniska. Dla placówki ich zakup to duże wyzwanie. Jeden kontener kosztuje ok. 40 tys. zł. Z pomocą schronisku przyszło miasto Chorzów, które współfinansowało zadanie. Pomogli również wolontariusze i ludzie dobrej woli.

Nie wszystkie koty mogą jednak trafić do schroniska. To właśnie bezpańskie zwierzęta są najbardziej narażone na warunki atmosferyczne i zima daje im się najmocniej we znaki. Z tego powodu Miasto Chorzów wraz ze Schroniskiem zakupili domki dla bezdomnych kotów. Mogą je odebrać bezpłatnie osoby, które zarejestrowały się w urzędzie jako opiekunowie kotów wolnożyjących. Opiekunowie mogą też pobierać karmę dla swoich podopiecznych. Zarejestrować można się na stronie internetowej miasta lub w urzędzie.

Czytaj więcej