Czytasz: Chorzów w budowie. Zobacz nietypowe TBS-y

Chorzów w budowie. Zobacz nietypowe TBS-y

Łopata pod budowę TBS-ów w Chorzowie została już wbita. Powstanie tu 61 nowoczesnych mieszkań, w tym – co ciekawe – 16 „komunałek”.

- Chorzów się buduje – przekonują władze miasta. Zapowiadają, że w najbliższym czasie w mieście na lokatorów czekać będzie kilkadziesiąt nowych mieszkań. Przy ul. Kościuszki aż 61, przy ul. Truchana – 18, zaś przy ul. Karola Miarki – najwięcej, bo 77.

„Komunałki” w centrum miasta

Umowę na budowę 18 mieszkań (w tym dwóch przystosowanych dla osób niepełnosprawnych) przy ul. Truchana 56, chorzowskie władze miasta podpisały w środę.

- Projekt będzie stanowił kontynuację zabudowy ul. Truchana, nawiązując swoimi gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków – zapowiada Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa tutejszego magistratu. Dodaje, że na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi.

- Budynek będzie posiadał 5 kondygnacji z poddaszem użytkowym oraz windą. Wejście prowadzi bezpośrednio na parter, na którym znajdzie się rowerownia i wózkownia oraz pomieszczenie gospodarcze – wylicza rzeczniczka.

Koszt tej inwestycji to prawie 4 mln zł. Nieco ponad 1,5 mln zł z tej kwoty to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

fot: um Chorzów, mieszkania przy ul. Truchana

Mieszkania...w dawnym szpitalu

- To nie koniec inwestycji w mieszkalnictwo komunalne w Chorzowie. W przyszłym roku planujemy rozpocząć przebudowę pawilonu szpitalnego przy ul. Karola Miarki na budynek mieszkalny. Mieszkania komunalne powstaną także w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego – zapowiada prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Przebudowa dawnego szpitala kosztować będzie niemal 19 mln zł, a lokum znajdzie tu aż 77 rodzin.

fot: um Chorzów, TBS-y przy ul. Kościuszki

TBS-y w białym budynku

Najciekawiej wygląda jednak inwestycja przy ul. Kościuszki, gdzie miasto buduje TBS-y. W zmyślnie zaprojektowanym, dwusegmentowym białym budynku powstanie 61 nowych mieszkań, w tym 16 komunalnych. Władze miasta planują oddać je do użytku w 2018 roku.

Czytaj więcej